Skarpety do biegania – ochrona i wygoda podczs treningu.

0
2287
Skarpety do biegania - ochrona i wygoda podczs treningu.

Biegacz podczas uprawiania swojego ulubionego sportu narażony jest na kontuzje, urazy, a także odczuwa skutki panujących warunków atmosferycznych. Aby skutecznie obniżyć wszelkie możliwe skutki uboczne warto jest, mieć odpowiedni strój. Szczególnie ważne są skarpety. Dlaczego?

Dobierz strój odpowiadający warunkom

Każdy biegacz powinien być wyposażony w kilka kompletów strojów. Jest to o tyle ważne, że inny ubiór będzie odpowiedni na niską temperaturę, a inny na wysoką. Nie zapomnij również, że skarpety do biegania są bardzo ważnym elementem każdego stroju biegacza, dlatego je również należy dopasować do czynników atmosferycznych.

Na pogodę letnią materiał skarpet do biegania powinien być zdecydowanie cieńszy. Dzięki temu będą one przepuszczały znacznie więcej powietrza, a ze stopy nadmiar potu będzie usuwany w błyskawicznym tempie. Właściwa wentylacja stopy latem jest bardzo ważna ze względu na wysokie ryzyko powstania licznych otarć, a także pęcherzy.

Z kolei zimą skarpety powinny być zdecydowanie grubsze. Temperatura otoczenia w trakcie tej pory roku jest znacznie niższa, a przez stopy ucieka bardzo dużo ciepła. Dlatego, aby uniknąć wychłodzenia, dolna część garderoby powinna być jak najlepszej jakości.

Zwróć uwagę nie tylko na grubość materiału

Aby doświadczyć wszystkich pozytywnych aspektów korzystania ze sportowej odzieży, warto zastanowić się również nad materiałem, z jakiego jest wykonana. Bawełna jest materiałem, który bardzo łatwo chłonie wilgoć, ale również długo ją oddaje. Wiąże się to z tym, że w momencie, gdy nasze ciało spoci się, ubrania przesiąkną wszechobecnym potem i będą schły dużą ilość czasu. Szczególnie uporczywe okaże się to w przypadku długich lub bardzo intensywnych treningów.

Zdecydowanie inaczej ma się sprawa, gdy posiadamy skarpety do biegania i pozostałą część odzieży wykonaną z materiałów poliestrowych. Charakteryzują się one tym, że znacznie szybciej wysychają, nie ograniczając przy tym ruchów stopy. Warto pamiętać, że niwelujesz w ten sposób kontuzje, na które jesteśmy narażeni podczas biegania w mokrych ubraniach.

Najlepszą opcją jest połączenie poliestrów z włóknami antybakteryjnymi, które eliminują przykry zapach potu. Na myśl przychodzą tu tkaniny takie, jak meryl, czy tactel. Ich właściwości sprawiają, że nie tylko wysychają one znacznie szybciej, ale również eliminują przykre zapachy, które mogą pojawić się podczas biegania. Ma to ogromne znaczenie dla naszej psychiki, ponieważ w trakcie przemierzania ustalonej trasy nie czujemy dyskomfortu i mamy dobre samopoczucie.

Korzystaj nie tylko podczas treningów

Szczególnie ważne jest, aby ze skarpet do biegania korzystać również poza treningiem. Ich konstrukcja jest na tyle zaawansowana, że dopasowują się one do fizjologicznego profilu ucisku nie tylko stopy, ale również łydki. Ułatwiając w ten sposób regenerację po dużym wysiłku, nie powodując przy tym dodatkowych problemów.

Skarpety do biegania docenią nie tylko aktywni sportowcy, ale również osoby cierpiące na problemy z krążeniem krwi. Siła ucisku skarpet rozkładana jest w taki sposób, aby znacznie usprawnić krążenie w najniższych partiach ciała, powodując jednocześnie przyspieszenie krążenia w całym organizmie. Zależność ta wpływa na nasz metabolizm i samopoczucie.

Popraw i wydłuż swój trening

Wyniki badań opinii biegaczy wykazały, że notują oni znacznie lepsze wyniki sportowe w momencie, gdy dysponują skarpetami do biegania. Fakt ten potwierdza jasno, że odpowiedni ubiór może znacznie poprawić wydolność organizmu. Ponadto odpowiednio rozłożona siła ucisku pozwala na wydłużenie treningu, co wpływa na osiągane efekty. W odpowiedni ubiór powinien być wyposażony każdy biegacz, dlatego zapraszamy na www.360sklep.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ