Barber Shop, czyli miejsce stworzone dla facetów. Jak znaleźć ten idealny?

0
1236
Barber Shop, czyli miejsce stworzone dla facetów. Jak znaleźć ten idealny?

Czy kiedykolwiek ktoś zastanawiał się nad założeniem własnego barber shopu? Jest to bardzo ciekawy pomysł, nierzadko nawet szalony. Barber shopy nie są salonami fryzjerskimi jak wszystkie inne. Fakt, barberzy wolą znacznie więcej uwagi poświęcić zarostowi na twarzy, bo coraz więcej mężczyzn wybiera noszenie brody. Jednakże sukces barber shopu opiera się o brody i włosy. Barberzy są kimś więcej, aniżeli tylko fryzjerami, czy golibrodami. Jeżeli ktoś ma umiejętności fryzjerskie i pasjonują go męskie brody, to powinien pomyśleć o własnym barber shopie. Ten artykuł mu w tym pomoże.

Zasady panujące w barber shopie

Najważniejszą z zasad jest ta, która mówi, że barber shop jest salonem wyłącznie dla facetów. Nie jest to salon, do którego mogą przychodzić kobiety, bo i po co? Kobiece rozmowy z pewnością rozpraszałyby barberów, a tam nikt nie wykona im ich damskich usług, na przykład takich, jak opisane na stronie http://www.hajpa.pl/jak-zrobic-idealny-makijaz-oto-instrukcja-krok-po-kroku/. Zresztą barber shop ma być miejscem, w którym to facet ma czuć się jak na własnym podwórku. Nie przychodzi jedynie, aby barber rutynowo wykonał swoją usługę. Wizyta w barber shopie przypomina raczej rytuał. Technicznie barber shop przypomina trochę niewielki bar. Jest tak dlatego, że mężczyzna musi być wyluzowany i zrelaksowany, bo tylko w takich warunkach możliwe jest właściwe zrozumienie się barbera i jego klienta. Tak więc drinki, piwo, czy kawa to to, czego mężczyzna może oczekiwać. Wszystko to odbywa się w przyjacielskiej atmosferze nawet z nieznajomymi wcześniej ludźmi i przy spokojnej muzyce. Istny raj dla faceta, w którym można luźno porozmawiać i przy okazji oddać się w ręce specjalisty od stylizacji brody i włosów.

Wyposażenie barber shopu

Jak każdy salon fryzjerski, tak i barber shop musi być profesjonalnie wyposażony w niezbędny sprzęt, który zapewni wysoką jakość wykonywanych usług barberskich. Z pewnością podstawowym, a jednocześnie najważniejszym urządzeniem, a właściwie meblem jest fotel barberski. Skuteczność pracy barbera zależy w głównej mierze właśnie od niego. Duży fotel z mnogością ustawień pozycji klienta znacznie ułatwia pracę barbera. Dochodzą do tego profesjonalne narzędzia elektryczne i manualne, lustra na ścianach. Pomimo wszystko najważniejszą osobą jest barber. To od niego zależy, czy mężczyzna opuści barber shop zadowolony z usługi i pełni usatysfakcjonowany.

Warto pomyśleć o własnym barber shopie, w przeciwnym razie może wystarczy korzystanie z usług specjalisty, którego można znaleźć za pomocą strony https://www.moment.pl/barber/kielce. Wiadomo, barber shop to spore wyzwanie i nie każdy może sobie na nie pozwolić, nawet jeśli ten zawód wydaje się stworzonym dla niego. Cóż, wyposażenie barber shopu to jedno i może być w zasięgu ręki, jeżeli dysponuje się określonymi środkami. Jednakże nawet najlepiej wyposażony barber shop nie przyniesie wiele dobrego, jeśli nie zostanie w nim zatrudniony barber o ponadprzeciętnych umiejętnościach i wiedzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ