Wkładki ortopedyczne supinujące a rehabilitacja

0
1429

Prawidłowe ustawienie ciała w okresie niemowlęcym zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wad postawy w dorosłym życiu. Niestety źle dobrane obuwie, praca siedząca lub stojącą mogą być powodem powstawania różnego rodzaju zwyrodnień i deformacji. Poznaj zalety korzystania z wkładek ortopedycznych supinujących w leczeniu i profilaktyce powstania wad postawy.

Znaczenie stopy w prawidłowym ustawieniu ciała

Prawidłowe ustawienie stopy daje podpór całemu ciału. Jeżeli z jakichś przyczyn dochodzi do jej deformacji, powstania zwyrodnień lub deformacji może być to odczuwalne w całym ciele. W stanach łagodnych dochodzi do nieprawidłowego ustawienia stopy i koślawości kolan. Rzadko mamy do czynienia z tak dużym zaniedbaniem, które doprowadzi do powstania krzywizn w zakresie bioder, a nawet skrzywień kręgosłupa. Należy również pamiętać, że wszelkiego rodzaju nieprawidłowości mogą powodować dyskomfort bólowy, który w pierwszej chwili może zostać błędnie zdiagnozowany. Ból jest bowiem objawem mogącym być przenoszonym. W praktyce oznacza to, że jeżeli czujemy dyskomfort na przykład w łokciu przyczyną jego powstania, mogą być zmiany w kręgosłupie. Podobnie jest w przypadku nieprawidłowego ułożenia stopy, gdzie ból może być odczuwany w kolanie.

Koślawość stóp i kolan nabyta w dzieciństwie i dorosłym życiu

Koślawość stóp i kolan może być nabyta w dzieciństwie lub w dorosłym życiu. W pierwszym wypadku wynika ona z nieprawidłowości powstałych jeszcze w okresie niemowlęcym przy kolejnym przyjmowaniu wyższych postaw ciała. Dla prawidłowego rozwoju każde dziecko powinno przejść przez wszystkie etapy pionizacji. Rozpoczynając od leżenia, przez przewracanie, unoszenie się na łokciach, po raczkowanie, podciąganie i na końcu stanie oraz chodzenie. Ominięcie którejkolwiek z nich może powodować powstanie wad postawy w tym koślawość kolan i stóp. W życiu dorosłym możemy nabyć te schorzenia w wyniku nieprawidłowo dobranego obuwia oraz spędzania wielu godzin w pozycji wymuszonej stojącej. Również osoby uprawiające sporty ekstremalne narażone są na powstawanie różnego rodzaju deformacji i zwyrodnień.

Wkładki ortopedyczne supinujące i ich prawidłowe dobranie

Terapia przyniesie najlepszy skutek wtedy, kiedy będzie dobrze dobrana. Stosowane wkładki ortopedyczne supinujące powinny więc być idealnie dopasowane do stopy. Wykonanie ich nie zajmuje wiele czasu, gdyż najczęściej zajmuje to około godziny i wymaga zaledwie jednej wizyty. Korzyści są natomiast nieocenione w porównaniu ze stosowaniem produktów uniwersalnych dostępnych na rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ