Analizator składu ciała – niezbędnik dietetyka

0
1132

Każdy wie, że każde ciało jest inne i nawet jeśli dwie osoby ważą tyle samo, może się okazać, że będą wyglądały zupełnie inaczej. Szczególnie świadomi powinni być tego dietetycy, którzy przyjmują klientów w swoich gabinetach, żeby przygotować dla nich plan diety. Każdy dietetyk powinien wiedzieć jak ważnym narzędziem jest analizator składu ciała.

Takie urządzenie pomoże nam określić z czego właściwie składa się dany człowiek. Brzmi to jak fabuła filmu science fiction, ale chodzi tylko o to, żeby określić w jakim stopniu dane ciało składa się z kości, mięśni, tłuszczu i wody. Dzięki temu będziemy w stanie określić nad czym powinna pracować dana osoba, żeby być zdrowa. Szczególnie ciekawymi urządzeniami są analizatory składu ciała InBody, które możemy obejrzeć i kupić na stronie inbodypoland.pl. Ale co wyróżnia analizatory składu ciała InBody?

Mogłoby się wydawać, ze to niepozorne urządzenie, które niewiele różni się od zwykłej wagi. Ale nic bardziej mylnego! Jest to sprzęt, który z niesamowitą dokładnością określi jaki jest skład naszego ciała. Poda nam to dane, które będą nam niezbędne do tego, żeby opracować plan dla danego klienta. Tylko w ten sposób będziemy w stanie określić nad czym powinniśmy z nim pracować. Sama waga to za mało, bo co z tego, że potrafimy obliczyć czyjeś BMI, skoro nie wiemy, czy jego ciało składa się w większości z tłuszczu czy z mięśni?

Zupełnie inaczej powinniśmy traktować osobę, która ma 180 centymetrów wzrostu i jest bardzo umięśniona i inaczej kogoś tego samego wzrostu, kto ma nadwagę. Te dwie osoby mogą ważyć dokładnie tyle samo, ale wiadomo, że zupełnie inaczej powinno się podejść do układania ich diety. Dlatego tak bardzo potrzebny jest nam analizator składu ciała. Bez niego żaden szanujący się dietetyk nie powinien zaczynać pracy z pacjentem. Co więcej, dla osób, które nigdy nie badały składu swojego ciała, jest to ciekawe doświadczenie. To naprawdę interesujące, że można zobaczyć z czego dokładnie się składamy i w jakich proporcjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ