Wyciskarki do soków

0
1387

W dzisiejszych czasach, ludzie coraz większą uwagę przykładają do kwestii zdrowia. Starają się spożywać odpowiednio zbilansowane posiłki. W celu zachowania zdrowia oraz urody, przyda się z pewnością urządzenie, za pomocą którego możliwe jest wyciskanie soku.

W tym celu z pomocą przychodzą wyciskarki. Dzięki takim urządzeniom, organizm otrzymuje bardzo dużą ilość składników odżywczych, a także enzymów, które są w postaci soku. Wyciskarki pozyskują sok przy pomocy niewielkich obrotów. Zazwyczaj jest to 80-100 obrotów na minutę. Dla porównania warto wiedzieć, iż sokowirówki pracują z siłą 1500-13000 obrotów na minutę. Wyciskarki soków, dzięki wolnym obrotom nie niszczą żadnych witamin, składników odżywczych ani enzymów. Jest to bardzo istotne, bo właśnie po to robi się sok w urządzeniach, jakimi są domowe wyciskarki. Wyciskarki do owoców oraz wyciskarki do warzyw posiadają specjalny wałek ślimakowy, który kruszy oraz miażdży surowiec,  a następnie odciska ten właśnie rozdrobniony miąższ na sicie. Budowa wyciskarki jest więc niezwykle prosta, składanie i rozkładanie łatwe i szybkie, a mycie również nie zabiera wiele czasu. 

Wyciskarki umożliwiają pozyskanie pysznego oraz niezwykle odżywczego soku z owoców oraz warzyw. Samo wyciskanie soku jest bardzo proste, więc z pewnością każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Co jest również ważne, praca wyciskarki do owoców oraz wyciskarki do warzyw jest niezwykle cicha. Jest to oczywiście niezwykle komfortowe i nie przeszkadza innym domownikom w relaksie oraz odpoczynku. Zużycie energii wyciskarki soków, mają również niewielkie. Osiągają one mniej więcej 150W – 200W. Z całą pewnością, warty jest uwagi fakt, iż domowe wyciskarki pozwalają uzyskać dużo większą ilość soku, niż na przykład sokowirówki. Wyciskarki mogą nawet utworzyć sok z warzyw liściowych a także traw oraz owoców cytrusowych. Wyciskarki soków mogą tak naprawdę wytworzyć sok praktycznie ze wszystkiego. Zazwyczaj domowe wyciskarki tworzą sok z natki pietruszki, kapusty czerwonej lub białej, zielonych liści pokrzywy oraz trawy pszenicznej. Jeśli chodzi o owoce, wyciskarki soków wspaniale radzą sobie z obróbką truskawek, malin lub jagód. Wyciskarki również produkują sok z warzyw, na przykład z buraków, ziemniaków czy selera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ