Właściwie dobrany kosmetyk kluczem do sukcesu

0
715
Właściwie dobrany kosmetyk kluczem do sukcesu

Stosujesz drogi, nowoczesny kosmetyk, np. krem, a efektu wciąż nie ma? To zdarza się dość często, a przyczyną nie jest to, że preparat jest zły, ale to, że został niewłaściwie dobrany.
Aby preparaty kosmetyczne spełniały swoje zadanie, muszą być właściwie dobrane. Odpowiedni dobór kosmetyków jest kluczowy. Zdecydowanie lepiej zadziała np. zwykły, uniwersalny krem niż krem z górnej półki, które został źle dopasowany.

Pojawia się więc zapytanie, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry. Kluczem jest określenie rodzaju skóry. Zasadniczo rozróżnia się trzy typy – skórę suchą, tłustą i normalną. Jednak często zdarza się, że na twarzy mamy np. skórę suchą oraz normalną. To tzw. cera mieszana, która wymaga szczególnie uważnej pielęgnacji. Specjaliści dodają jeszcze inne rodzaje cery, np. odwodnioną, dojrzałą, wrażliwą czy naczynkową. Każdy rodzaj wymaga innej pielęgnacji i właściwego dobrania kosmetyków.

Odpowiednie kosmetyki pozwolą na uzyskanie dobrych efektów, podpowiada ekspertka portalu http://makemebeauty.pl/. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie aktywne składniki, zawarte w preparacie kosmetycznym, spełnią swoją rolę. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy kosmetyków, trzeba koniecznie określić rodzaj cery.

Rodzaj skóry można określić samemu, ale najlepiej powierzyć to profesjonalnej kosmetyczce, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Pomoże też w ustaleniu właściwej pielęgnacji. Jest to szczególnie istotne przy cerze mieszanej, a taka występuje najczęściej. Kosmetyczka dopasuje też odpowiednie kosmetyki, które przyniosą najlepsze efekty.

Gdy już wiemy, jaką mamy skórę i jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, możemy się wybrać na zakupy. Jeśli chcemy kupić zupełnie nowy krem, to najpierw warto poprosić o próbkę i przeanalizować skład. Niewielką ilość preparatu należy nałożyć np. za uchem i zobaczyć, czy nie występują odczyny alergiczne. Jeśli nie, to wtedy możemy kupić normalne opakowanie. Jak widać, dobór kosmetyków wcale nie musi być skomplikowany. Wystarczy poznać swoją skórę i przestrzegać zasad doboru kosmetyków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ