Witaminy na koncentrację – sposób na problemy ze skupieniem

0
1350

Problem z koncentracją może dotyczyć każdej osoby w każdym wieku. Jak sobie radzić z tym problemem i czy są jakieś skuteczne metody na jej poprawę?

Oczywiście, tak. Jednak, aby na stałe poprawić zdolność koncentracji, musimy systematycznie nad tym problemem pracować. Trening umysłu, odpowiednia dieta oraz przyjmowanie specjalnych suplementów diety jest tak samo ważny jak przy treningu całego ciała.

Pierwszym krokiem do poprawienia zdolności naszego umysłu to ćwiczenia, a przede wszystkim ćwiczenie pamięci. Zbawiennie na pamięć oraz koncentrację wpływa regularne rozwiązywanie łamigłówek, krzyżówek, zapamiętywanie numerów telefonów, uczenie się tekstów na pamięć. Koncentracja oraz pamięć znacznie się poprawiają się jeśli zaczynamy naukę języka obcego. Najlepiej uczyć się codziennie kilku nowych słówek.

Druga sprawa to dieta. Przede wszystkim powinna być bogata w witaminy, które wpływają na poprawę funkcjonowania umysłu. Witaminy na koncentrację to przede wszystkim witaminy A, E i C, lecytyna, kwas foliowy, poza tymi witaminami nasze posiłki powinny być bogate w składniki mineralne oraz glukozę.

Wiele osób uważa, że najlepsze efekty daje spożywanie kawy, herbaty oraz innych napojów, które w swoim składzie posiadają kofeinę. Nic bardziej mylnego. Wszystkie płyny bogate w kofeinę dają efekt jedynie krótkotrwały, a kiedy jej poziom w organizmie zaczyna spadać, spada również nasza koncentracja, zmuszając nas do spożycia kolejnej filiżanki kawy, co niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Nadmiernie spożywana kawa prowadzi do odwodnienia organizmu, przyspiesza tętno oraz silnie uzależnia, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Odpowiednia dieta oraz regularne ćwiczenie pamięci, dają najlepsze i najtrwalsze efekty w poprawieniu koncentracji. Jeśli jednak jesteśmy na początku tej drogi a przed nami na przykład ważny egzamin, można jednorazowo wspomóc się na przykład środkami farmaceutycznymi bogatymi w lecytynę, która znacznie poprawia koncentrację i pomoże nam w nauce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ