Wegetariańska dieta pudełkowa

0
703
Wegetariańska dieta pudełkowa

Dieta wegetariańska znajduje coraz więcej zwolenników. Zbyt przetworzona obecnie żywność, niesprawdzane mięso (co wiąże się z ryzykiem poważnych zatruć pokarmowych), czy kwestie ideologiczne – to wszystko decyduje o rezygnacji z potraw mięsnych.

Białko i żelazo występujące w mięsie są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Dużo trudniej dostarczyć ich odpowiednią ilość w produktach roślinnych. Codzienne, wegetariańskie menu powinno obfitować w zróżnicowane posiłki z dużą dawką składników odżywczych. Niedobór białka i wapnia negatywnie wpływa na stan układu kostnego, a zbyt mała zawartość żelaza we krwi prowadzi do anemii.

Samodzielne stworzenie dla siebie zbilansowanej listy posiłków i sumienne jej realizowanie w kuchni jest niezmiernie trudne, szczególnie dla osób, które są zbyt zapracowane, aby spędzać czas na gotowaniu. Rozwiązaniem może być catering dietetyczny, przygotowywany przez specjalistów w zakresie dietetyki.

Idealna dieta pudełkowa na odchudzanie posiada w swojej ofercie również opcję wegetariańską. Przy okazji można zgubić zbędne kilogramy. Jak przedstawiają się dania wege? Przykładowo, dieta pudełkowa w Łodzi – hfood.pl oferuje 5 zbilansowanych posiłków pełnych warzyw i owoców, które dostarczają nam potrzebnej porcji białka, tłuszczy i węglowodanów. Oparta jest w głównej mierze na roślinach strączkowych, zbożach, jajkach i nabiale.

Zamawiając dietę pudełkową, sami ustalamy jej kaloryczność. Mamy do wyboru przedział 1000-3000 kcal. Następnie wybieramy ilość dni, podczas których będzie dostarczane nam jedzenie.

Catering dietetyczny Łódź wspomaga ekologię. Jedzenie możemy zamówić w specjalnych opakowaniach ekologicznych. Jeśli chodzi o weekendy, ostatnia dostawa realizowana jest w sobotę.

Ta innowacyjna metoda konsumpcji pokarmów cieszy się wielkim powodzeniem. Dlaczego? Dzięki zamawianej diecie mamy pewność, że jej skład jest ustalany przez wykwalifikowanych dietetyków. Poza tym zaczynamy jeść stałej wielkości porcje w regularnych odstępach czasu, co pozytywnie przekłada się na nasze samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ