Suplementacja osób uprawiających sport

0
1611
Suplementacja

Osoby uprawiające sport i chcące zwiększyć efektywność swoich działań albo wytrzymałość organizmu mają do dyspozycji wiele odżywek i środków, które dedykowane są specjalnie dla sportowców. Ich skuteczność jest niezaprzeczalna, ale trzeba wiedzieć, po jakie produkty warto sięgać.

Do wyboru jest wiele środków w zależności od tego, jakie chce się uzyskać rezultaty. Odżywki mogą na przykład pomóc budować masę mięśniową, zwiększyć wytrzymałość albo przyczyniać się do spalania tkanki tłuszczowej. Wszystko to można osiągnąć tylko za pomocą ćwiczeń, ale dopiero po dłuższym czasie, odżywki i suplementy zaś przyspieszają efekty i ułatwiają zadanie. Suplementy te stosuje się też w zależności od wykonywanych ćwiczeń. Ich gama jest bardzo szeroka, działanie udowodnione naukowo i jasno opisane, od razu więc wiadomo, które środki są warte zainteresowania.

Trening siłowy

Ma on na celu wyrobienie mocnych i efektownych mięśni, a do tego niezbędny jest najważniejszy budulec – białko kreatyna. Jej stosowanie w połączeniu z ćwiczeniami jest bardzo skuteczne jeśli chodzi o przyrost masy mięśniowej. Podobne działanie ma białko serwatkowe i tauryna. Warto też sięgnąć po HMB, który stymuluje regenerację mięśni, więc jest to preparat dobry zwłaszcza dla osób trenujących bardzo intensywnie. CLA także zwiększa masę mięśniową, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową, ale może podrażniać żołądek. Dla zwiększenia ogólnej wytrzymałości i wydolności organizmu najlepsza będzie mieszanka ZMA.

Podczas treningu wytrzymałościowego

Ważne jest podczas niego zwiększenie wytrzymałości organizmu, co zapewnią odżywki węglowodanowe. W sprzedaży można znaleźć specjalne batony, żele i wiele innych produktów. Trzeba jednak stosować je z umiarem, by nie doprowadzić do nadmiernego przyrostu tkanki tłuszczowej, co byłoby efektem odwrotnym do zamierzonego. Po treningu w celu uregulowania poziomu aminokwasów trzeba sięgnąć po preparat proteinowy, może być w połączeniu z węglowodanami. Taka suplementacja zapewni optymalne efekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ