Skuteczny demakijaż jako podstawa codziennej pielęgnacji skóry

0
442
Skuteczny demakijaż jako podstawa codziennej pielęgnacji skóry

Codzienna pielęgnacja powinna przede wszystkim opierać się na skutecznym wieczornym oczyszczaniu skóry. Makijaż pozostawiony na noc może powodować bowiem zatykanie porów czy alergie, które z kolei prowadzą do powstawania niedoskonałości. Dlatego też warto przywiązywać wagę do kosmetyków, które używane są do usuwania “kolorówki”.

Trzy kroki do prawidłowego demakijażu

Prawidłowy demakijaż to nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, ale też konkretna kolejność, w jakiej powinniśmy go wykonywać. Dlatego warto przyjrzeć się konkretnym zaleceniom, służącym usunięciu “kolorówki” w sposób skuteczny i jak najbardziej zdrowy dla naszej cery.

  1. Demakijaż oczu – to absolutna podstawa, ponieważ w innym przypadku łatwo nabawić się podrażnienia oczu, czy nawet infekcji. W pierwszej kolejności należy umyć dłoni i nasączyć płatek kosmetyczny ulubionym, delikatnym preparatem. Następnie przykładamy go do powieki i czekamy, aż kosmetyki się rozpuszczą. Można delikatnie przesuwać płatek po powiece i rzęsach, ale nie należy ich przy tym pocierać. Co jakiś czas należy wymieniać płatek na nowy, aż do całkowitego usunięcia tuszu, cieni i eyelinera.
  2. Demakijaż ust to kolejny krok do uzyskania idealnej cery. Podobnie jak poprzednio należy użyć nasączonego kosmetykiem do demakijażu płatka kosmetycznego. Można przesuwać go delikatnie z prawej w lewą stronę i odwrotnie, aż do całkowitego usunięcia pomadki.
  3. Demakijaż twarzy – to ostatni krok, który należy wykonać. W tym przypadku można bez problemu wykorzystać kolejne płatki kosmetyczne nasączone preparatem do demakijażu. Wystarczy przesuwać je kolistymi ruchami po całej twarzy, aż do usunięcia pudru, podkładu, różu i ewentualnych innych kosmetyków. Na zakończenie warto przemyć twarz delikatnym żelem do mycia, w celu usunięcia ewentualnych pozostałości.

Olejek do demakijażu zamiast innych kosmetyków

Na rynku istnieje wiele kosmetyków do demakijażu, zaczynając od lekkich płynów micelarnych, a kończąc na gęstych mleczkach. Ostatnim z trendów, jakie można zaobserwować, jest jednak wykorzystywanie olejku do demakijażu, który można znaleźć na stronie https://drogeriapigment.pl/232-oleje-do-demakijazu. Dlaczego warto sięgnąć po jeden z jego rodzajów?

Olejki do demakijażu stały się popularne przede wszystkim dlatego, że świetnie usuwają wiele różnych kolorowych kosmetyków. Ich bazę stanowią naturalne olejki roślinne, które mają zdolność łatwego rozpuszczania kolorowych kosmetyków, czego nie można powiedzieć o preparatach opartych o bazę wodną. Dlatego zmywanie “kolorówki” za pomocą olejku może być szybsze i efektywniejsze, niż w przypadku innych produktów do demakijażu.

Oprócz tego olejki zapewniają jednoczesną pielęgnację twarzy. Są delikatne i nie naruszają naturalnej warstwy lipidowej, dzięki czemu nie powodują wysuszenia skóry. Wręcz przeciwnie – delikatnie ją nawilżają i odżywiają, co sprawia, że staje się gładka, promienna i idealnie zadbana. Ich wykorzystywanie to sposób nie tylko na czystą, ale też piękną i zdrową cerę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ