Samoopalacze – jak działają?

0
953

Samoopalacze, są to kosmetyki, które nadają skórze piękny złocisty odcień, bez konieczności wystawiania jej na działanie promieni słonecznych. Jest to najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie letniej opalenizny, jak i rozwiązanie żeby cieszyć się nią przez cały rok.

Składnikiem aktywnym w samoopalaczach jest DHA, to on odpowiada za przyciemnienie koloru skóry. DHA (dihydroksyaceton) jest związkiem cukrowym odkrytym już w latach 50.
Odcień naszej skóry staje się ciemniejszy, dzięki reakcji chemicznej, która zachodzi między DHA a aminokwasami. Aminokwasy występują w warstwie rogowej naszego naskórka.

Samoopalacze są bezpieczne do stosowania, rzadko powodują podrażnienie skóry. Ich działanie ogranicza się do powierzchownej warstwy skór – naskórka. Nie wnika w głąb. Pozbawione są toksycznych substancji, mogą być stosowane nawet przez kobiety ciężarne.
Preparaty brązujące oprócz nadania złocistego koloru naszej skórze, mają również inne właściwości, mianowicie działają nawilżająco oraz zmiękczająco.

Jak dobrać samoopalacz do swojej skóry?

Samoopalacz staramy się dobrać do typu swojej skóry. W przypadku skóry tłustej, najlepiej sprawdzi się pianka, płyn lub spray. Natomiast skóra sucha polubi się z kremem.

Najważniejsze! Odcień samoopalacza, powinien być dobrany do odcienia naszej karnacji. Po to by uniknąć efektu nadmiernie pomarańczowej lub zbyt jasnej skóry.

Jeżeli samoopalacz chcemy również stosować na twarz, ważne żeby pamiętać o tym, aby stosować je oddzielnie. Jednak dobrze by było, żeby oba samoopalacze były z tej samej firmy. Wtedy mamy gwarancję, że opalenizna będzie jednolita i w tym samym odcieniu.
Samoopalacze do twarzy mają inną formułę, mają lżejszą konsystencje przez co nie zatykają porów.

Jeżeli chcemy kupić swój pierwszy samoopalacz i nie wiemy który wybrać, bo boimy się że będzie dla nas zbyt mocny, dobrze jest na początku skorzystać z balsamów stopniowo brązujących. Takie balsamy przyciemniają skórę w delikatny sposób – stopniowo.

Samoopalacze - jak działają?

Opalanie natryskowe

Już jakiś czas temu na rynku pojawił się nowy zabieg, dzięki któremu podczas jednej wizyty osiągniemy opaleniznę, o jakiej marzymy. Zabieg, o którym mowa to opalanie natryskowe. Zabieg

Opalanie natryskowe jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wykonują go osoby, które pragną zdrowej i pięknej opalenizny. Zaletą opalania natryskowego jest natychmiastowy efekt. Czas trwania zabiegu to zaledwie 15 minut, a opalenizna utrzymuje się do 10 dni. Jest to bezpieczna forma opalania dla kobiet w ciąży oraz osób, które nie mogą wystawiać się na promienie UV.

Przeczytaj też: Kremy i balsamy po opalaniu – które będą najlepsze?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ