Relaks z solą do kąpieli

0
920

Kąpiel nie jest wyłącznie niezbędnym nam w codziennej pielęgnacji zabiegiem, pozwalającym na utrzymanie odpowiedniej higieny oraz czystości. Jednocześnie służy ona bowiem zrelaksowaniu się i odpoczynkowi po całym, długim dniu pracy. Pozwala odetchnąć po codziennych trudach i zapomnieć o nieprzyjemnościach, zwłaszcza jeśli odbywa się w przyjemnym otoczeniu i wyjątkowym nastroju. Pierwszym krokiem, aby go osiągnąć, może być wykorzystanie aromatycznej soli do kąpieli.

Po co w ogóle używać soli do kąpieli?

Sól do kąpieli posiada kilka właściwości, na które warto zwrócić uwagę każdego dnia. Przede wszystkim pozwala ona na zmiękczenie skóry, co ułatwia nie tylko jej oczyszczenie, ale również umożliwia znacznie lepsze nawilżenie i odżywienie podczas wszystkich późniejszych zabiegów kosmetycznych.

Sama sól jest prawdziwym bogactwem mikroelementów, które wnikają w zmiękczoną skórę już podczas samej kąpieli, stanowiąc pierwszy krok właściwej pielęgnacji. Ożywiają ją one, wspomagają naturalne procesy regeneracji oraz ujędrniania. Dzięki użyciu soli poprawia się także ukrwienie całej skóry, co także przyczynia się do jej zdrowszego wyglądu i lepszego dotlenienia.

Sól do kąpieli to także doskonały sposób na wspomnianą już poprawę nastroju. Aromaterapia jest metodą znaną od wieków, służącą między innymi rozluźnieniu, ale także dodaniu energii czy innym korzyściom, jakie może dać człowiekowi. Może być wykonywana za pomocą kąpieli, ale także kadzidełek czy specjalnie ogrzewanych olejków eterycznych.

Aromaterapia podczas kąpieli jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej przyjemnych metod tego niecodziennego sposobu leczenia ciała i umysłu. Pozwala jednocześnie korzystać z dobroczynnych właściwości naturalnych soli, jak i osiągnąć błogi stan spokoju umysłu.

Jeden zapach – kilka właściwości

Decydując się na kupno soli do kąpieli, warto najpierw zastanowić się, jaki rezultat będzie najbardziej pożądany. Należy kierować się nie tylko tym, czy go lubimy, ale również tym, jaki wpływ ma na nasz organizm. Przykładowo lawenda działa niezwykle kojąco i łagodząco, a zapachy egzotyczne, jak cytrusy, jednocześnie orzeźwiają i dodają energii. Warto przy tym pamiętać, iż lawenda jednocześnie ma działanie antybakteryjne, podczas gdy wyciągi z cytrusów będą działały złuszczająco i przydadzą się osobom, które pragną przygotować ciało do peelingu.

Najlepsza forma

Sole do kąpieli można kupić w przeróżnych formach: od dużych, pięknie pachnących i kolorowych kryształków, poprzez perełki, a na zawiesinie z drobinkami kończąc. To, którą z nich wybierzemy, warto dostosować do indywidualnych preferencji oraz łatwości wykorzystania. Warto przy tym pamiętać, iż zawiesiny i kryształki świetnie sprawdzają się jako dodatek podczas kąpieli stóp, podczas gdy delikatne perełki dedykowane są przede wszystkim dłoniom.

Niezależnie jednak od preferowanej formy produktu, zawsze warto sięgnąć po niego, aby dzień i wieczór stały się lepsze, niż dotychczas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ