Plamy na twarzy – czy musisz z nimi funkcjonować? Sprawdź co oferuje współczesna kosmetologia!

0
702
Plamy na twarzy

Przebarwienia na skórze mogą pojawić się w każdym wieku. Dotykają one zarówno kobiety, jak i mężczyzn choć tych drugich w mniejszym stopniu. Te nieestetyczne zmiany szczególnie upodobały sobie okolice twarzy co sprawia, że chęć ich usunięcia wzrasta.

Plamy na twarzy – skąd się biorą?

Plamy na twarzy czyli przebarwienia mają różne podłoża. Cześć z nich jest wrodzona, a druga część nabyta. Genetycznie są przekazywane między innymi piegi. Z kolei przebarwienia nabyte mogą być spowodowane zbytnią ekspozycją skóry na słońce, przebytymi chorobami, a także zaburzeniami w pracy gospodarki hormonalnej. Właśnie dlatego najwięcej zmian pojawia się po okresie wakacyjnym, gdy opalanie jest praktycznie nieuniknione. Jako iż przebarwienia pojawiają się gdy szwankują hormony to bardzo często borykają się z nimi kobiety będące w ciąży. Wówczas jak wiadomo organizm kobiety bardzo szybko się zmienia, niestety czasem także negatywnie. Do gabinetów kosmetycznych w celu usunięcia plam na twarzy zgłaszają się również osoby, które przebyły ospę wietrzną lub trądzik. Te dwie choroby sprzyjają powstawaniu przebarwień.

Plamy na twarzy – zabiegi, które od nich uwalniają

W walce z plamami na twarzy można postawić na metody domowe, a także na zabiegi profesjonalne wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Przy tym pierwszym sposobie stawia się na ogólnodostępne kosmetyki, a także na maseczki, które można skomponować z dostępnych w każdej kuchni składników. Niestety tutaj stawia się na własne domysły i zasłyszane opinie o działaniu danych substancji. Nie ma jednak pewności, że się sprawdzą i faktycznie zlikwidują przebarwienia. Plamy na twarzy i innych częściach ciała można także skontrolować u dermatologa. Ten może przepisać leki na receptę, które powinny mieć silniejsze działanie niż kosmetyki z drogerii. Walkę z przebarwieniami odejmują także salony kosmetyczne takie jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/oczyszczanie-twarzy/. To w takich miejscach można wykonać peeling chemiczny, kawitacyjny, nałożyć na skórę preparaty złuszczające, a także przeprowadzić mikrodermabrazję i laseroterapię. W takich punktach doświadczony personel jest w stanie ocenić skalę problemu i oszacować czas jego leczenia wybraną metodą.

Plamy na twarzy – przeciwwskazania do zabiegów

Niestety usuwanie plam na twarzy i innych częściach ciała nie jest dla wszystkich. Na szczęście większość osób jest z tego wykluczonych tylko czasowo. Mowa tutaj o kobietach w ciąży, osobach posiadających otwarte rany, podrażnienia i poparzenia, a także tych, które niedawno odbyły inny zabieg kosmetyczny. Nie wszystkie kuracje ze sobą kolidują, ale lepiej zachować ostrożność i zapytać specjalistę czy można już podejść do usuwania przebarwień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ