Najbardziej romantyczne małe miasta w Europie.

0
1588
romantyczne miasta w Europie

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej znanymi romantycznymi miastami Europy jest Paryż, Praga czy też Budapeszt, ale czy małe miasta w Europie nie zasługują  na uwagę? Warto poznać małe miasta Starego Kontynentu, które  mają w sobie ten romantyczny urok!  Ostatnimi czasy podróżniczy serwis World of Wanderlust opublikował ranking najbardziej romantycznych małych miast w Europie. Ku zaskoczeniu  wśród 12 najpiękniejszych znalazło się kilka polskich miast. Przydrożne kawiarnie, eleganckie restauracje, urokliwe hotele i malownicze zakątki charakteryzują miasta uchodzące za najbardziej romantyczne. Wszystkim tym, którzy pragną spędzić kilka dni we dwoje prezentujemy ranking najbardziej nastrojowych, europejskich miast!

romantyczne miasta w Europie

Brugia w Belgii

Małe belgijskie miasto, w którym ciężko się nie zakochać o każdej porze roku. Możemy znaleźć tu wiele ciekawych zabytków, a warto zaznaczyć, że historyczne centrum Brugii od 2000 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2002 Brugia została wybrana Europejską Stolicą Kultury. Ciekawym faktem jest to, że jest to kolebka malarstwa flamandzkiego , przykład średniowiecznej i gotyckiej zabudowy. Warto choć raz wybrać się w to malownicze miejsce.

 Hallstatt w Austrii

Malutka miejscowość w Alpejskiej części Austrii położona nad malowniczym jeziorem, której powierzchnia to zaledwie 60 km 2, a liczba mieszkańców jest mniejsza niż 1000. Magiczny klimat zimą – śnieg, góry w pobliżu jezioro, nastrojowy ogień w kominku i najbliższa osoba- czego pragnąć więcej.  Miejsce w którym można się ukryć w każdej porze roku!

 Cesky Krumlov w Czechach

Warto poświęcić kilka godzin jazdy na południe od Pragi, gdzie leży malownicze miasteczko tuż nad brzegiem Wełtawy. Cesky Krumlov powstało wokół XIII wiecznego Zamku i jest  doskonałym przykładem średniowiecznego miasteczka w  Środkowej Europie. Uciekając od zgiełku dużego miasta możemy poczuć się jak w bajce!

 Cinque Terre we Włoszech

Warto na mapie miejsc do odwiedzenia zaznaczyć jedno z najczystszych regionów wybrzeża Morza Śródziemnego. Złożone jest z pięciu małych miast położonych wzdłuż skalistej linii brzegowej, ciągnącej się 10 km, gdzie setki ścieżek krzyżując się ze sobą jednocześnie łącząc  między sobą poszczególne osady oraz stare, zabytkowe kościoły. Malownicze plaże przyciągają turystów, a  zawsze świeże owoce morza i najlepsze wino są dodatkowymi  atutami dla odwiedzających to miejsce.

 Wrocław

Pomimo, że jest to jedno  z największych w Polsce, Wrocław został zauważony i  uznany, przez autorów rankingu za jedno z najpiękniejszych miast Europy.  Wrocławska architektura zachwyciła autorów rankingu, a stare miasto chwyciło ich za serce.  Jeśli jeszcze nie odwiedziliście tego miasta, z pewnością  warto się tutaj udawać, szczególnie ważne, że spośród tylu wspaniałych  miejsc w Europie, Wrocław został wybrany na 5 pozycję w rankingu. Zachęcamy do sprawdzenia, czy słusznie.

 Bawaria w Niemczech

Jest to cały region Niemiec, ale na pewno najładniejszy, a na pewno  najbardziej malowniczy. Znajdziemy tutaj dużo niewielkich miasteczek niczym z baśniowych opowieści. Niezapomnianym przeżyciem będzie przejażdżka po tej magicznej krainie.

 St. Moritz w Szwajcarii

Zimą miasto to jest wypełnione miłośnikami  zimowych sportów. Biały puch szczelnie otula miasto, jednocześnie  oświetlone tysiącem światełek, tworzy niesamowity, niezapomniany widok.  Latem poczucie intymności gwarantuje brak turystów.

 Haarlem w Holandii

Miasto położone nad rzeką Spaarne, na zachód od Amsterdamu,  .Miasto na uboczu, oferujące liczne muzea natomiast jeśli chcecie pospacerować w wspaniałej okolicy to z pewnością miesce, które musicie odwiedzić.

 Porto w Portugalii

Dawniej było miasteczkiem rybackim, szeroko omijane przez turystów kierujących się głównie do  Lizbony. Teraz należy do jednego z głównych atrakcji turystycznych pięknej Portugalii.  Co prawda Porto, to drugie co do wielkości miasto w Portugalii, ale zniewala swoją magią oraz portugalską kulturą, którą  z pewnością odkryjecie  spacerując wąskimi uliczkami miasta.

  Colmar we Francji

Typowe miasteczko winiarskie, stanowi jedno z najbardziej urokliwych miejsc jakie znajdziemy we Francji. Francuski klimat stanowi romantyczny raj dla zakochanych turystów.

 Gdańsk w Polsce

Miasto charakteryzuje się niebanalną architekturą , szczególnie tętniącymi życiem ulicami, przy których  można znaleźć wiele romantycznych i klimatycznych barów i restauracji. Zdaniem autorów rankingu jest to miejsce, które tworzy  idealne warunki sprzyjające do romansowi.

 Bled w Słowenii

Miejscowość turystyczna, która znajduje się w północno-zachodniej Słowenii. Znajdziemy tutaj jedno z najpiękniejszych jezior w nie tylko w Słowenii, ale i całej Europie. Czy można wyobrazić sobie coś wspanialszego niż rejs we dwoje oraz romantyczna kolacja nad brzegiem jeziora?

Mamy nadzieję, że następnym razem planując wspólny wyjazd zwrócicie uwagę na któreś z wyżej wymienionych miejsc, by sprawdzić czy naprawdę jest w nim tyle magii…

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ