Lakiery do paznokci: hybrydowe i zwykłe

0
831

Już od wielu lat lakiery zwykłe zostały przebite przez lakier hybrydowy. Czym tak naprawdę przyciągnęły naszą uwagę i zyskały popularność? Jaka jest ich cena i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie lakierów hybrydowych? Oraz jeśli pozostajemy wierne lakierom do paznokci, to które z nich najlepiej jest wybrać? Kolejno należy zastanowić się czego oczekuje, jakiego efektu i jak długo dany kolor chcemy mieć na paznokciach i wybrać daną technikę.

Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe, są to lakiery światłoutwardzalne tzn. że w skutek naświetlania lakieru w lampie UV/LED zostaje on utwardzony na paznokciu. Dzięki temu unikniemy niszczeniu lakieru podczas długotrwałego suszenia np. gdy sądzimy że paznokcie są już suche, idziemy położyć się spać, a rano budzimy się z odbitą poduszką na lakierze.

Ponadto manicure hybrydowy trzyma się dłużej na paznokciach, nie odpryskuje i nie rysuje się jak klasyczny lakier. Musimy również pamiętać, że aby zmyć lakier hybrydowy będziemy koniecznie potrzebować aceton lub hybrid remover.

Są to niezbędne preparaty. Niczym innym, a tym bardziej zwykłym zmywaczem nie pozbędziemy się lakieru hybrydowego. Jednak żeby wykonać manicure hybrydowy musimy posiadać w swoim wyposażeniu lampę UV lub lampę LED.

Lakier do paznokci

Wracając do klasycznych lakierów do paznokci, choć są już mniej popularne to w dalszym ciągu do dnia dzisiejszego posiadają wielu wiernych zwolenników. Są to panie, które np. z przyczyn zawodowych nie mogą w ciągu tygodnia malować paznokci. Wtedy zamiennikiem hybrydy idealnie sprawdzi się zwykły lakier do paznokci. Zdarzają się również sytuacje, że osoby mają alergię na daną firmę lakierów hybrydowych lub po prostu na samą hybrydę. Dlatego idealnym rozwiązaniem są lakiery do paznokci. Szybko możemy je zaaplikować na paznokciach i równie szybko możemy go po weekendzie zmyć.

Niezbędnik do lakierów klasycznych

Podobnie jak przy manicure hybrydowym, również tutaj potrzebujemy bazę, kolor i top. Są to preparaty, które schną dłużej, jednak przy odpowiednim nałożeniu mogą trzymać się nawet kilka dni. Warto również zaopatrzyć się w wysuszacz do zwykłego lakieru, który równocześnie przyspieszy wysuszenie lakieru, ale także nawilży wycięte skórki przy paznokciu.

Zdobienia zwykłego lakieru na paznokciach

Podobnie jak przy lakierach hybrydowych, tak i przy zwykłych lakierach możemy pozwolić sobie na zdobienia. Wiele z pań preferuje szaleńczo zdobione paznokcie. W tym przypadku producent stworzył coś bardzo praktycznego a mianowicie: stempel i pieczątki. Polega to na odbiciu danego wzoru ze wzornika i następnie przeniesienie go na paznokieć i ponowne odbicie. Kolejno wystarczy pokryć paznokcia topem utwardzającym i cieszymy się pięknym manicurem przez następne dni.

Potrzebne preparaty

Dodatkowo na naszej stronie można zakupić kolejne niezbędne preparaty do wykonania manicure. Są to m.in. pilniki, bloczki, waciki, lakiery kolorowe, bazy i topy, które są niezbędne oraz wiele dodatkowych zdobień, brokatów i diamencików. Wszystko zależne od wymagań i preferencji oraz gustu.

Fachowe porady na temat doboru lakierów do paznokci znajdziesz także na portalu poświęconym kosmetykom i zdrowiu kobiet tutaj.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ