Kombajn kosmetyczny

0
1319

Kombajny kosmetyczne to nowoczesne urządzenia stosowane w zakresie medycyny estetycznej i pielęgnacji całego ciała. Stosowane są na całym świecie. Cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród wykwalifikowanego personelu, jak i korzystających z ich usług klientek. Na czym polega fenomen tego urządzenia? Czy jest ono bardziej korzystne od innych sprzętów stosowanych w kosmetyce, dermatologii oraz medycynie estetycznej?

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajny kosmetyczne to multi-funkcyjne urządzenia. Posiadają od kilku do kilkunastu rozmaitych funkcji. Pozwalają na wykorzystanie jednego sprzętu do różnych rodzajów zabiegów kosmetycznych. Najpopularniejsze jest połączenie 4 urządzeń w jedno. Dzięki temu można przeprowadzić takie zabiegi jak na przykład mikrodermabrazja, peeling, analiza skóry, liposukcja mezoterapia, fale radiowe, ultradźwięki oraz dermomasaż czy inne, używając jednego sprzętu ze zmiennymi głowicami czy modułami. Bardziej zaawansowane techniczne kombajny kosmetyczne łączą się nawet w 7 w 1. Maksymalnie można stosować na jednym urządzeniu około 20 różnych funkcji.

Jak działa kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny pozwala na kompleksowe przeprowadzenie zabiegów w salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Do głównej części sprzętu doczepiane są odpowiednie elementy stosowane w danych technikach. Czytelny panel sterowania umożliwia szybkie przełączanie i obsługę danej głowicy.

Kombajn kosmetyczny – rodzaje

Kombajny kosmetyczne występują w kilku rodzajach. Przede wszystkim podział obejmuje wielkość urządzenia oraz sposób wykorzystywania. Wyróżnia się modele biurkowe (desktop) lub stojące (podłogowe).

Kombajn kosmetyczny występuje zarówno w wersji stacjonarnej (zamontowane w konkretnym miejscu bez możliwości zmiany położenia) jak i mobilnej (można go przenosić lub przewozić w zależności od potrzeb).

Rozróżnia się również kombajny kosmetyczne w zależności od ilości sprzętów wbudowanych w jedno urządzenie (od 2 w 1 do nawet 20 w 1). Dzięki temu kupując np. kombajn szufladkowy (baza o kształcie wyglądającym jak regał plus szufladki z urządzeniami kosmetycznymi) użytkownik zyskuje kilka sprzętów naraz.

Kto może obsługiwać kombajn kosmetyczny?

Obsługa kombajnu kosmetycznego może być prowadzona wyłącznie przez wykwalifikowany personel posiadający odpowiednie uprawnienie poświadczone certyfikatem. Można je uzyskać podczas kursów oraz szkoleń specjalistycznych. Firmy produkujące urządzenia wielofunkcyjne coraz częściej w swojej ofercie proponuje także pakiet wspierający, zawierający kompleksową naukę z zakresu obsługi danego modelu.

Gdzie są stosowane kombajny kosmetyczne?

Kombajny kosmetyczne są najczęściej podstawą wyposażenia małych gabinetów kosmetycznych czy medycyny estetycznej  oraz salonów piękności, którym zależy na minimalnym zużyciu powierzchni danego lokalu. Dzięki temu zyskuje się przestrzeń użyteczną do wstawienia innych niezbędnych elementów wyposażenia oraz sprzętów.

Jakie są zalety zakupu kombajnu kosmetycznego?

Kombajn kosmetyczny, ponieważ łączy w sobie kilka urządzeń, pozwala na zdecydowaną oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Dzięki mobilności wybranych modeli może być stosowany zarówno w gabinecie, jak również podczas wizyt domowych u klienta. Dodatkowym atutem jest korzyść finansowa.

Kupując jednorazowo należy oczywiście przeznaczyć znaczną kwotę, gdyż urządzenia wielofunkcyjne używane w kosmetyce są stosunkowo drogie. Jednak koszt zakupu zwraca się bardzo szybko, ponieważ o wiele bardziej opłacalne jest zakupienie kilku sprzętów w jednym niż każdego z nich osobno. (Więcej dowiesz się na stronie sklepu ze sprzętem kosmetycznym MaxMedik: https://maxmedik.pl/388-kombajny-kosmetyczne).

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ