Kolagen a młody wygląd skóry

0
645

Na starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników, które powodują przede wszystkim osłabienie wiązań kolagenu poprzez jego zmniejszoną produkcję. Ważne znaczenie ma także podobnie działająca elastyna, jednak wpływ kolagenu na skórę twarzy jest najważniejszy.

Spadek jego produkcji jest naturalnym zjawiskiem, a zaczyna się około 25. roku życia, co sprawia, że skóra już wtedy z wolna zaczyna tracić jędrność i zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki. Następuje to jeszcze prędzej na skutek na przykład częstej ekspozycji na słońce, gdyż promienie UV osłabiają wiązania kolagenowe (taki wpływ można też oczywiście zaobserwować na skórze całego ciała – tak działają na nią również długie i gorące kąpiele). Nie oznacza to jednak, że nie można nic zrobić.

Kiedy organizm sam zmniejsza ilość produkowanego kolagenu, można mu go dostarczać, a sposobów na to jest wiele. Przede wszystkim są to odmładzające kremy i inne kosmetyki, a więc produkty do użytku zewnętrznego. Wbrew temu jednak, co obiecują, ich działanie wcale nie jest spektakularne, gdyż jest w naturalny sposób ograniczone. Dużo lepsze skutki można zobaczyć, gdy sięgnie się po kolagen w tabletkach.

Odmładzanie skóry od wewnątrz zdecydowanie daje lepsze efekty, choćby dlatego, że kolagen znajdujący się w kremach czy maskach ma niewielkie stężenie, więc nie może wiele zdziałać. Stosując kolagen na zmarszczki w postaci suplementów diety, nie można sobie zaszkodzić, a będzie to miało istotny wpływ na skórę, zdecydowanie więc warto się nad tym zastanowić. Jeszcze lepsze efekty zaś można zauważyć, gdy po suplementy takie sięgnie się wcześniej, w młodym wieku, nim jeszcze zmarszczki zaczną być widoczne.

Dobrym wyborem będzie też czysty kolagen do twarzy w postaci serum czy specjalnego żelu. Na rynku nie brakuje takich preparatów. Można wybrać kolagen syntetyczny, lub, lepiej działający, rybi. Nie trzeba przy tym ograniczać się tylko do jego stosowania na twarz. Świetnie ujędrni na przykład piersi, brzuch czy uda w przypadku zwiotczenia skóry w tych miejscach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ