Kiedy zacząć myśleć o odchudzaniu na poważnie?

0
639
Odchudzanie warto zacząć, gdy grozi nam otyłość
fot. Pixabay.com

Każdy z nas chce mieć szczupłą, zdrowo wyglądającą sylwetkę. Nic dziwnego, że wielu z nas stosuje różnego rodzaju diety, dba o aktywność fizyczną, przywiązuje wagę do tego, co ma na talerzu. Jest jednak jeden bardzo ważny powód, dla którego warto zacząć się odchudzać. Jeśli w grę wchodzi nasz pogarszający się stan zdrowia, zmiana nawyków żywieniowych i zrzucenie zbędnych kilogramów mogą okazać się zbawienne.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/odchudzanie-dlaczego-warto-zaczac/

Kiedy zacząć się odchudzać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Każdy z nas wie, że kiedy licznik na wadze przekracza pewną określoną liczbę, czas wziąć się za siebie. Kiedy jednak w oczy coraz śmielej zagląda nam strach przed otyłością, to czas na poważne zmiany. Jeśli przypuszczamy, że grozi nam otyłość, ale nie mamy co do tego pewności, warto sprawdzić swój wskaźnik masy ciała – z angielskiego Body Mass Index, w skrócie określany jako BMI.

Jak to zrobić? Taki pomiar to nic trudnego. Wystarczy, że masę naszego ciała w kilogramach podzielimy przez wartość naszego wzrostu do kwadratu. Wzrost powinniśmy wyrazić w metrach. Jeśli uzyskany przez nas wynik przekroczy 30, oznacza to, że czas rozpocząć walkę z otyłością.

Dlaczego warto się odchudzać?

Szczupła, smukła sylwetka to nie tylko powód do dumy i mrugnięcia do siebie w lustrze okiem. To przede wszystkim zdrowy, właściwie funkcjonujący organizm, któremu nic nie zaburza procesów metabolicznych w nim zachodzących.

Jeśli postawimy na racjonalne odchudzanie i połączymy to z uprawianiem ulubionego sportu, szybko zauważymy duże zmiany w naszej codzienności. Będziemy mniej spięci, bardziej szczęśliwi i otwarci na to, co nowe. Efekty racjonalnego odchudzania będą nas także motywowały do tego, aby przejść na taki tryb życia już na stałe. Dzięki temu poprawi się nie tylko stan naszego ciała, ale także i umysłu. Przestaniemy zmagać się niską samooceną, ze stanami depresyjnymi, zaczniemy wysypiać się w nocy i przede wszystkim z radością witać każdy nowy dzień.

Dlatego jeśli wiesz, że grozi ci otyłość, nie czekaj. Już dziś wprowadź zmiany, które pomogą zmienić twoje życie.

Zobacz też: http://www.fabrykafigury.pl/radykalnemu-odchudzaniu-mowimy-stanowcze-nie/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ