Jaki wpływ na nasze zdrowie mają ziołowe herbatki?

0
1466
Jaki wpływ na nasze zdrowie mają ziołowe herbatki?

Herbaty ziołowe to dobro płynące z natury. Nie można mieć dziś żadnych wątpliwości, że kupując i pijąc herbaty z ziół, korzystamy z dobroczynnych właściwości ziołolecznictwa i mądrości ludów. Już od wieków bowiem korzystano z tego, co dawała natura. Czemu mielibyśmy robić inaczej?

Jak to było kiedyś…

Dawne czasy to maksymalne wykorzystywanie tego, co zrobiono samemu. Jeszcze dziś w wielu gospodarstwach wiejskich problem braku mleka czy masła sprowadza się do jego przygotowania, wydojenia krowy lub oporządzenia. Szukano także różnorodnych ziół, które potrafiły wiele. Dawały to, czego nikt inny nie potrafił, jednak trzeba było dysponować prawdziwą i sprawdzoną wiedzą. Stąd też te, co wiedziały, nazywane były wiedźmami i tak już zostało. Dziś zioła wkroczyły do naszych kuchni w sposób nieco inny, ale wciąż dostępny.

Łatwiej i przyjemniej

I to na dodatek dużo przystępniej niż kiedyś. Dziś ani nie trzeba znać się tak bardzo jak dawniej, ani nie trzeba samodzielnie zbierać ziół, których potrzebujemy. Zioła są na wyciągnięcie ręki, ot choćby na stronie Herbapol.com.pl. Jest więc łatwo i przyjemnie, jest spokojnie i całkowicie naturalnie. Choć niewątpliwe na skład poszczególnych produktów należy zwracać szczególną uwagę.

Jak działają?

Kilka z ziół mają bardzo pospolite działanie. Wszyscy wiemy, że herbata z mięty działa na bóle żołądkowe, melisa uspokaja, a odpowiednio zaparzona zielona herbata może usypiać lub pobudzać. Jest jednak wiele takich ziół, o których nie mamy pojęcia, a które możemy za sprawą sprawdzonych dostawców spróbować i dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Korzystanie z natury powinno być naturalne, choć niewątpliwie dziś należy uważać, gdyż nie wszystko, co rośnie w aglomeracjach miejskich czy przydrożnych lasach nadaje się do jedzenia. Dlatego zawsze należy zwracać na to szczególną uwagę i szukać produktów świeżych i niezanieczyszczonych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ