Jak usunąć blizny potrądzikowe?

0
1125
Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe to problem zarówno osób młodych, jak i tych starszych. Wyglądają one nieestetycznie i dla wielu ich posiadaczy stanowią bardzo poważny problem. Współcześnie jednak istnieje kilka sposobów na to, aby bezpiecznie i trwale usunąć tego rodzaju pozostałości po trądziku. Usuwanie blizn potrądzikowych staje się wręcz coraz bardziej popularne, gdyż pozwala na przywrócenie komfortu i wysokiej jakości życia.

Co to są blizny potrądzikowe i skąd się biorą?

Blizny powstają w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia skóry. Proces ten polega na zastąpieniu ubytku skóry tkanką łączną włóknistą, która wygląda nieco inaczej, niż skóra właściwa. Ich odmienny wygląd jest również spowodowany zanikiem włókien elastycznych, nieprawidłowym rozmieszczeniem włókien kolagenowych oraz nowotworzeniem naczyń krwionośnych. Tego rodzaju uszkodzenia mogą powstać w wyniku oparzeń, operacji lub z powodu wspomnianego już wcześniej trądziku. Skóra z bliznami potrądzikowymi jest matowa i szaro-biała. Jest to spowodowane nawarstwianiem się martwego naskórka a przez to uniemożliwieniem właściwego oddychania skórze. Blizny te z reguły są umiejscowione na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach.

Na czym polega usuwanie blizn potrądzikowych?

Usunięcie blizn polega na ponownym uszkodzeniu skóry w sterylnych warunkach oraz pod rygorystyczną kontrolą. Następnie doprowadza się do jej prawidłowego gojenia. Bardzo dużym błędem jest mylenie tego rodzaju blizn z najzwyklejszymi przebarwieniami. Jaka jest różnica? Przebarwienia znikają po kilku dniach lub tygodniach, natomiast blizny samoistnie nie znikną, dlatego w celu ich usunięcia należy poddać się odpowiednim zabiegom.

Sposoby usuwania blizn potrądzikowych

Cięgle rozwijająca się medycyna oraz technologia, stwarzają coraz więcej możliwości na pozbycie się niechcianych blizn. Jedną z najpopularniejszych metod usuwania blizn potrądzikowych w ostatnim czasie jest ta wykorzystująca laser. Jest ona również popularna w przypadku niwelowania przebarwień czy odmładzaniu cery. Terapia laserem to kilka zabiegów, których ilość zależy od wielkości oraz głębokości blizn. Działanie lasera jest kompleksowe i obejmuje między innymi usuwanie obumarłego naskórka oraz wygładzenie skóry. Jego głównym zadaniem jest spalenie martwych komórek skóry po to, aby pozostawić miejsce dla nowych. Efektem końcowym jest nie tylko usunięcie blizn potrądzikowych, ale również poprawa jakości cery. Do wykonania tego rodzaju zabiegu używa się lasera Discovery Pico lub lasera fraxel Re:store.

Do usunięcia blizn potrądzikowych można również użyć różnego rodzaju peelingów lekarskich, które mają działanie głęboko złuszczające i oczyszczające. W zależności od kliniki, którą wybierze pacjent, oferowane są różnego rodzaju zabiegi posiadające dodatkowe właściwości takie jak odmładzanie skóry czy redukcja rozszerzonych porów. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju metody mogą być wykorzystane tylko i wyłącznie przez profesjonalistów, gdyż niewłaściwe ich wykonanie może wiązać się z jeszcze głębszym uszkodzeniem skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ