Jak kontrolować liczbę kalorii

0
767
kalorie

Założeniem większości diet jest znaczne ograniczenie liczby kalorii. Choć na etykietach produktów znajdziemy informacje na temat kaloryczności w przeliczeniu na gramy, to jednak są to nieliczne z produktów. W przypadku pieczywa, warzyw, owoców i wielu innych produktów nie mamy możliwości, aby sprawdzić te dane. Jak sobie poradzić w tej sytuacji? Jak skontrolować, ile kalorii spożyliśmy danego dnia?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-liczyc-kalorie/

Narzędzia do pomiaru kalorii online

Najwygodniej będzie skorzystać z internetowych narzędzi jak kalkulatory kalorii online. Wystarczy wpisać taką frazę w wyszukiwarkę i wyświetlą się te najbardziej popularne. Na dłuższą metę korzystanie z takiego kalkulatora nie jest jednak wygodne. Znacznym ułatwieniem są specjalne aplikacje na telefon. Jeżeli posiadasz smartfona, możesz pobrać jedną z wielu takich aplikacji, dostępnych w sklepie z aplikacjami. Wiele z nich jest darmowych lub ma bezpłatny okres próbny. Warto wypróbować kilka i sprawdzić, która z nich najbardziej nam odpowiada pod względem funkcjonalności. Wybierzmy je spośród tych z najwyższą oceną użytkowników. 

Pułapki restrykcyjnej diety

Pamiętaj jednak, że bardzo restrykcyjna dieta jest pułapką. Przy ograniczeniu ilości spożywanych kalorii do 1000 dziennie twoja motywacja szybko opadnie. Nawet jeśli w początkowym okresie uda się zrzucić kilka kilogramów, głównie z powodu odwodnienia, to potem waga już nie spada w takim tempie, co nie zachęca do kontynuowania diety i tylu wyrzeczeń. Pomyśl, jak długo jesteś w stanie wytrzymać w takim morderczym reżimie i czy faktycznie chcesz? Dieta redukcyjna wpływa nie tylko na twoje żywienie, figurę. Często niesie za sobą chroniczne zmęczenie, brak energii, kiepskie samopoczucie. Zastanów się, czy na pewno warto, czy chcesz, żeby tak wyglądało twoje życie?

Szczupła sylwetka to cel długofalowy. Jeśli chcesz pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów i jednocześnie nadal cieszyć się życiem, rób to stopniowo, małymi krokami. Wyeliminuj najbardziej kaloryczne dania, przekąski, wyznacz sobie stałą porę lekkiej kolacji, stopniowo wprowadzaj nowe, lekkie potrawy. 

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/jak-odzyskac-skasowane-wiadomosci-z-facebooka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ