Jak dbać o urodę zimą – kremy i kosmetyki na zimę

0
1489

Chłodne powietrze, mróz i silny wiatr to dość charakterystyczne dla zimy warunki pogodowe, które mają bardzo niekorzystny wpływ na włosy czy skórę. Z tego powodu należy zmieniać kosmetyki i dostosować je do danej pory roku. Czym zatem powinny się charakteryzować kosmetyki na zimę, aby zapewniły skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie?

Czym się charakteryzują kosmetyki na zimę


Zimą cera narażona jest na działanie niskich temperatur i wiatru, zatem trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć przed ich działaniem. Z drugiej strony na skórę niekorzystnie działają nagłe zmiany temperatur oraz przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych. Z tego powodu kremy na zimę powinny zapewnić cerze odpowiednie nawilżenie, ale również ochronę przed odmrożeniami. Do zmywania makijażu należy wybierać kosmetyki na zimę bez alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę. W makijażu warto sięgnąć po gęste podkłady z filtrem ochronnym, a zamiast błyszczyka do ust warto wybierać pomadki na pękające usta. Domowym sposobem na spierzchnięte usta jest również smarowanie ich miodem. Konieczna może być również zamiana kremu do rąk na krem przeznaczony do pielęgnacji rąk zimą, który zawiera mniej wody niż lżejsze produkty nawilżające, stosowane latem.

Dbałość nie tylko o twarz


Choć twarz jest najbardziej narażona na działanie wiatru i mrozu, to nie jest jedyną częścią ciała, która zimą powinna być specjalnie chroniona. Równą troską należy otoczyć usta, zwłaszcza że mogą potrzebować specjalnego odżywienia. Wskazane mogą być pomadki na pękające usta, które intensywnie nawilżają usta, pozostawiając na nich ochronną warstwę. Większą troską należy również otoczyć włosy, które mają tendencję do elektryzowania oraz do nadmiernego przetłuszczania. Włosy należy chronić nosząc czapki, jednak powinny one być wykonane z przewiewnych materiałów. Do mycia włosów należy wykorzystać lekkie szampony do włosów cienkich, warto również zrezygnować ze stosowania szczotek i grzebieni z plastikowym włosiem. Przy modelowaniu warto zrezygnować z części kosmetyków, które mogą nadmiernie obciążać włosy.

Jaki powinien być dobry krem na zimę


Trudno jednoznacznie stwierdzić, który krem do twarzy jest najlepszy. Najważniejsze jednak, aby w ich składzie nie pojawiła się gliceryna czy wazelina, bowiem będą zatykać pory, prowadząc do nadmiernego błyszczenia i produkcji sebum. Kremy tłuste i półtłuste zimą powinny być stosowane głównie na policzkach, aby je zabezpieczyć przed działaniem wiatru. Przy cerze mieszanej lepiej się sprawdzi krem nawilżający z kompleksem witamin. Cera naczynkowa powinna być zabezpieczana dwoma rodzajami kremów. Kremy na zimę w tym przypadku powinny zadbać o naczynka, obkurczając je i chroniąc przed ich powstawaniem przy nagłych zmianach temperatur. Okolice policzków i nosa można w tym przypadku zabezpieczyć dodatkową warstwą tłustego kremu. Natomiast sięganie po kremy na zimę w przypadku osób o cerze trądzikowej powinno być każdorazowo skonsultowane z lekarzem dermatologiem, aby w trosce o cerę zimą nie doprowadzić do zaognienia zmian trądzikowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ