Imbir od dawien dawna uznawany jest jako świetny produkt do walki z przeziębieniem. Jego skuteczność i szybkość działania cieszy się wśród wielu ludzi. Jest on również prosty w przygotowaniu. Jest idealnym sposobem na walkę z różnymi infekcjami. Ponadto korzeń imbiru działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
Jak leczyć objawy przeziębienia w domu?
Właściwości odżywcze imbiru
Imbir to źródło białka, błonnika, tłuszczu wielu składników mineralnych takich jak:
- wapń,
- fosfor,
- żelazo
- magnez.
Przeczytaj też: http://www.zrodlozdrowia.pl/czy-sok-z-kapusty-jest-zdrowy/
Świeży imbir jest także niezwykle bogaty w witaminę C oraz witaminy z grupy B. Na sklepowych półkach znajdziemy imbir w wielu formach:
- jako przyprawa,
- świeży korzeń,
- olej
- syrop.
Na zakażenie dolnych dróg oddechowych najlepszy jest świeży, starty korzeń. W takiej formie ma on najwięcej bogatych składników.
Imbir na przeziębienie
Imbir jest idealny na przeziębienie. Wykazuje działania przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i wykrztuśne. Napar z imbiru, rozdziera zalegającą w klatce piersiowej wydzielinę i szybko łagodzi kaszel. Imbir obniża także gorączkę i poprawia koncentrację.
Właściwości imbiru:
- pobudza wydzielanie soków żołądkowych
- niweluje wzdęcia,
- mdłości,
- wymioty,
- wzmaga apetyt,
- niweluje bóle mięśni i stawów,
- niweluje migreny, bóle miesiączkowe oraz obrzęki,
- działa odkażająco.
- obniża poziom cholesterolu we krwi,
Przeciwwskazania do stosowania imbiru
Przeciwwskazania do stosowania imbiru są następujące:
- wrzody żołądka,
- wrzody dwunastnicy,
- refluks żołądkowo-przełykowy.
Imbir na przeziębienie – przepisy
Zastosowanie imbiru jest bardzo szerokie. W leczeniu przeziębienia pomoże nam pomóc bardzo popularna herbata z imbirem. Warto również znać przepis na napar.
Do wody wrzuć kawałek obranego i startego korzenia imbiru. Gotuj przez ok 15 minut na małym ogniu. Kolejnym krokiem jest odcedzenie naparu a następnie jego wystudzenie. Na koniec dodaj do niego 3 łyżki miodu i szklankę mleka. Taki eliksir z pewnością załagodzi oznaki przeziębienia.
Źródło: https://slowlajf.org.pl/