Domowe sposoby na opuchnięte i podrażnione oczy

0
1449
zdrowe oczy

Wszyscy doskonale wiemy, że podczas niektórych pór roku – zwłaszcza wczesną wiosną i jesienią – nasilają się zjawiska wywołujące u coraz to większej liczby osób alergie. Nasze oczy wówczas stają się szczególnie wrażliwe na pylenie rozmaitych roślin czy na zanieczyszczenie środowiska – pojawia się zaczerwienienie, suchość lub nadmierne łzawienie, swędzenie, itp. Objawy podrażnionych oczu nie tylko są bardzo uciążliwe, ale również sprawiają, że wyglądamy na chorych lub zmęczonych. Dziś dajemy ci kilka wskazówek, dzięki którym twoje oczy łatwiej poradzą sobie z wszelkiego rodzaju alergiami i podrażnieniami oraz będą wyglądały zdrowo i pięknie przez cały rok.

Domowej roboty krople na wrażliwe oczy

Jeśli twoje oczy poza tym, że są wrażliwe, również są nadmiernie wysuszone i odczuwasz potrzebę ich nawilżenia, koniecznie postaw na produkty zawierające naturalne składniki. Jedną z najczęściej stosowanych do pielęgnacji oczu roślin jest świetlik łąkowy. Jeśli jednak zdecydujesz się na zastosowanie tradycyjnych kropli do oczu, postaraj się wybrać takie, które nie zawierają kortykosteroidów, gdyż składniki te używane przez dłuższy okres czasu może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Najlepiej w takim przypadku zasięgnij porady swojego lekarza rodzinnego.

sposób na podrażnione oczy

Nawilżaj oczy od wewnątrz

Pamiętaj, że suchość oczu można leczyć nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Z reguły, jeśli stosujemy środki nawilżające od zewnątrz, złagodzimy jedynie objawy podrażnienia.
Aby wzmocnić zdrowie oczu od wewnątrz, zalecamy wzbogacenie codziennej diety o następujące składniki:
•Oleje roślinne: lniany, sezamowy, oliwę z oliwek
•Bakalie
•Awokado
Produkty te zawierają zdrowe tłuszcze, które odżywiają oczy od wewnątrz. Wystarczy ich umiarkowana dawka dziennie, aby twoje oczy były zdrowe i odporne na podrażnienia. Nie przejmuj się kaloriami!
Zdrowe tłuszcze są bardzo dobrze przyswajane przez organizm, a nawet przyczyniają się do utrzymania prawidłowej wagi ciała.

Zwalcz zapalenie brzegów powiek

Powieki to niezwykle wrażliwa część oczu, która z łatwością ulega zaczerwienieniu oraz zapaleniu, szczególnie ich brzegi. Zapalenie brzegów powiek objawia się ogólnym złym samopoczuciem oraz uciążliwym swędzeniem powiek.
Poniżej przedstawiamy prosty naturalny lek, który pomoże ci w kilka minut złagodzić zapalenie brzegów.

Okłady z rumianku

Za każdym razem, gdy przygotowujesz napar z rumianku, nie wyrzucaj zużytych torebek – wkładaj je do zamrażalnika.
Kiedy dopadnie cię zapalenie brzegów powiek albo po prostu twoje powieki spuchną, sięgnij po schłodzone torebki rumianku i przyłóż je do powiek na kilka minut, do momentu, w którym poczujesz, że torebki zaczynają się ocieplać. Aby osiągnąć najlepsze efekty, na czas kuracji połóż się na plecach i zrelaksuj się.

Inną równie skuteczną metodą zwalczania zapalenia brzegów powiek jest tradycyjny okład z ogórka. Pamiętaj, by zawsze mieć to warzywo w lodówce!

Okłady z miodły indyjskiej (neem)

W Indiach właściwości cudownego drzewa neem (miodly indyjskiej – Azadirachta indica) są znane już od czasów starożytnych. Obecnie olejki z tej rośliny możemy znaleźć w sklepach z zielarskich lub w sklepach z produktami indyjskimi. Spośród licznych właściwości leczniczych tej rośliny chcemy dziś wyróżnić jej moc łagodzenia nadmiernego łzawienia oczu, wywołanego alergiami, zapalenia spojówek, zaczerwienienia oczu, podrażnień czy po prostu swędzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ