Dobre jedzenie rodem z Japonii. Co Polacy lubią jeść najbardziej?

0
854
Dobre jedzenie

Japońska kuchnia znana jest na całym świecie z innowacyjnego podejścia do gotowania. Sushi jest jedną z najbardziej popularnych i lubianych potraw. Miłośnicy dobrego jedzenia chcą skosztować czegoś nowego, innego niż dotychczas znane, tradycyjne dania. Co w takim razie warto zjeść będąc w japońskiej restauracji?

Dobre jedzenie – Japonia na talerzu

Okazuje się, że wcale nie trzeba podróżować, by poznać inne kultury. Dzięki globalizacji możemy oglądać filmy, nosić ubrania, a także smakować potrawy, których kiedyś nie było na rodzimym rynku. W sklepach jest mnóstwo gotowych i mrożonych dań inspirowanych kuchniami świata. Jednak takie potrawy najczęściej nie oddają smaku świeżych posiłków. Nic dziwnego – trudno o regionalne składniki i brak konserwantów w paczkach przeznaczonych do mrożenia. Żeby zjeść coś naprawdę dobrego, najlepiej udać się do restauracji. To samo dotyczy innych potraw z wielu zakątków świata. Jednak Japonia jest wyjątkowa, ponieważ serwuje wszystkim znane sushi, które przygotowywane jest na bazie surowego mięsa. Właśnie dlatego wszystko musi być świeże. Warto udać się do dobrej restauracji, takiej jak https://nabe.pl/pl/, by faktycznie zakosztować prawdziwej Japonii na talerzu.

Co zjeść będąc w japońskiej restauracji?

Imponujące menu w japońskiej restauracji to dopiero początek. Każda z potraw jest inna i ma swój niepowtarzalny charakter. Nie można poprzestać jedynie na klasycznym sushi. Chociaż oczywiście naprawdę warto, bo to japońska chluba. Nawet osoby, które nie przepadają za surową rybą powinny spróbować, zwłaszcza że zawsze do wyboru jest również opcja w tempurze czy z pieczoną rybą. Poza sushi, warto skosztować ramenu. To jedno z najmodniejszych dań ostatnich miesięcy. Ramen ma formę zupy, składającej się z rosołu, makaronu i innych składników w zależności od receptury. Co w niej wyjątkowego? Ile lokali i kucharzy, tyle receptur. Każdy przygotowuje ramen w inny sposób, co czyni tę zupę unikalną. Będąc w japońskiej restauracji nie można pominąć jeszcze dań takich jak izakaya, udon czy okonomiyaki. Bez wątpienia japońską kuchnię można uznać za dobre jedzenie, dlatego warto spróbować wszystkiego i wybrać swoich faworytów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ