Dieta pudełkowa – czy warto z niej korzystać?

0
745
Dieta pudełkowa

W ostatnich sezonach możemy zauważyć, że dieta pudełkowa stała się niezwykle popularna. Wszystko za sprawą sportowców i osób medialnych, które udostępniają nam informacje o tym, że korzystanie z cateringu niesie ze sobą wiele plusów. Jak jednak wygląda rzeczywistość i czy naprawdę jest to opłacalne? Warto zastanowić się nad tym, jak dużo dodatkowego czasu oferuje nam dieta pudełkowa i jak wpłynie ona na nasze życie lub nawet finanse.

Zastanowimy się również nad tym, jak produkowane i dostarczane są takie dania, jak je podgrzać, by były maksymalnie smaczne i jak możemy je wykorzystać w swojej codzienności. W końcu dieta pudełkowa przy głębszym zastanowieniu również może być trudna dla osób, które nie mają z nią doświadczenia. Warto zatem przed wyborem poznać kilka istotnych informacji, dzięki którym jakakolwiek inwestycja stanie się jedynie formalnością. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Maksymalna oszczędność czasu

Ile czasu zajmuje Ci dojazd do sklepu? Załóżmy, że około 20 minut w jedną stronę. Same zakupy i stanie w kolejkach to minimum godzina. Dodatkowo dodaj do tego gotowanie, a zrobienie śniadania, obiadu i kolacji, to minimum 2 godziny dziennie. Podsumowując, wychodzi średnio 3-4 godziny. Czy wiesz, że możesz ten czas zaoszczędzić? Dieta pudełkowa to dla Ciebie 2 minuty poświęcone na odebranie zamówionej żywności.

Koszty – czy warto?

Dieta pudełkowa kosztuje z założenia 50-70 złotych za jeden dzień. Ile codziennie kupujesz produktów spożywczych? Dla 1 osoby należy liczyć średnio 20-40 złotych. Oczywiście to kwestia indywidualna, lecz samodzielnie jesteś w stanie ocenić to perfekcyjnie. Warto zaznaczyć jednak, że nie musisz gotować i robić zakupów, więc ten czas możesz spożytkować dowolnie. Kiedy zatem warto powiedzieć, że dieta pudełkowa się opłaca? Najlepszą propozycją jest moment, gdy zarabiasz powyżej 25 złotych na godzinę lub wolisz czas wolny czas poświęcić na realizację własnych marzeń, lub czas z bliskimi.

Wybierz swój catering

Nie wiesz, na jaką firmę chcesz się zdecydować? W takim razie spróbuj kilku. Jak to zrobić? Otóż niemal każda dieta pudełkowa może być dostarczona w krótkim wymiarze czasu, np. 3 lub 7 dni. Jaki okres będzie najbardziej odpowiedni? Tydzień będzie bez wątpienia najbardziej miarodajny, ponieważ sprawdzimy wiele propozycji kulinarnych i przekonamy się po prostu, czy nam to smakowało. Nie odpuszczajmy jednak przyprawiania we własnym zakresie, ponieważ pamiętaj, że nie każdy lubi dużą ilość soli, pieprzu, czy chociażby chilli. Nic zatem dziwnego, że czasem trzeba dodać niektórych przypraw we własnym zakresie po spróbowaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ