Depilacje woskiem

0
4006
Depilacje woskiem

Bardzo dużo kobiet decyduje się na depilacje woskiem, która pozwala pozbyć się niechcianych włosków na dłużej niż pozwala na to golenie maszynką. Dzięki tej metodzie włoski rosną rzadsze. Jest też szybką i dość skuteczną metodą. Można ją wykonać samodzielnie w domu dzięki dostępnym plastrom z woskiem w różnych drogeriach, sklepach. Ich ceny są różne, zależą od producenta i wielkości opakowania – jednak możemy znaleźć już takie w cenach od nawet 20 złotych wzwyż. Samodzielne wykonanie depilacji wymaga od nas pewnych umiejętności i choć odrobiny doświadczenia, nieumiejętna depilacja może prowadzić do naruszenia naszego naskórka, podrażnień co jest mało komfortowe i wywołuje uczucie dyskomfortu a nawet ból.

Jednak dużo kobiet decyduje się pójść do profesjonalisty co jest jednak droższe ale ponosi za sobą pewien komfort i poczucie bezpieczeństwa. Mamy pewność, że zabieg zostanie poprawnie wykonany, profesjonalna kosmetyczka podgrzeje wosk, nałoży go i umiejętnie oderwie.

Depilacje woskiem są często praktykowane w gabinetach kosmetycznych, są wygodną formą pozbywania się niechcianych włosków jednak wiąże się to z dyskomfortem i lekkim bólem podczas zabiegu. Osoba wykonująca zabieg powinna zapewnić nam jak najmniejszy dyskomfort w postaci przykładania zimnych okładów czy posmarowania kremem nawilżającym.

Dokładne przeprowadzenie depilacji woskiem pozwala nam na utrzymanie gładkiej skóry mniej więcej na 3-5 tygodni. Do zabiegu depilacji używa się płynnego wosku naturalnego, nakłada się go na dane miejsce, trzeba poczekać aż wystygnie, a następnie odrywa się go razem z włoskami oraz cebulkami.

Gotowe plastry z woskiem kupowane w drogeriach do samodzielnego wykonania wystarczy wziąć między ręce i potrzeć w celu podgrzania go, wystarczy przykleić do skóry, chwilkę poczekać aż zaschnie i szybkim ruchem oderwać.

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym wosk nakłada się na skórę za pomocą specjalnej, drewnianej szpatułki i dopiero później odrywa się za pomocą paska materiału. Można również przeprowadzić depilację bez pasków materiałów, o których mowa jest wyżej. Potrzebujemy do tego specjalnego wosku. Mechanizm depilacji jest dokładnie taki sam, tyle, że nie używa się wspomnianych pasków materiału. Wosk zasycha ale jest łatwy w odklejeniu go gola ręką lub ręką w rękawiczce.

Depilację woskiem robi się najczęściej w okolicach bikini, na nogach, rękach, pachach, w okolicach klatki piersiowej i pleców. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, nie wolno posiadać krótkich włosków bo wtedy wosk ich po prostu nie złapie. Najlepiej zapuścić je odrobinę aby efekt był widoczny, nie wolno też przeprowadzać depilacji nóg, jeśli występują żylaki lub stany zapalne, ropne.

Dzięki tej metodzie depilacji nie musimy długo czekać na efekt, widzimy go od razu. Włoski po zabiegu odrastają rzadsze i słabsze, sprawia to, że kolejna depilacja nie będzie już dla nas aż tak niekomfortowa. Depilacja nie powoduje podrażnień, uczucia dyskomfortu.

Ceny są zróżnicowane, zależą od części ciała, jak i od gabinetu, w którym chcemy wykonać zabieg. Najczęściej depilowane miejsca oraz ich przybliżone ceny:

– bikini – od 20- 50 złotych
– nogi – około 80 złotych
– pachy – około 30 złotych
– brzuch/twarz – około 30-40 złotych

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ