Depilacja laserowa – sprawdź jak pozbyć się niechcianego owłosienia

0
1038
Depilacja laserowa – sprawdź jak pozbyć się niechcianego owłosienia

Problem niechcianego owłosienia dotyczy zarówno kobiety jak i mężczyzn. Każda z tych grup uskarża się na pojawianie włosków w nadmiarze. Zazwyczaj jednak dotyczy to innych fragmentów ciała. Poniżej przedstawiamy informacje na temat depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – na czym polega ta metoda?

Jak można się łatwo domyślić celem depilacji laserowej jest całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia z rożnych obszarów ciała. Ten rodzaj depilacji jest przeciwieństwem maszynki do golenia, kremów, czy też depilatora. Wszystko przez to, że one są czasowe, natomiast depilacja laserowa ma efekt trwały. Choć zaznaczyć należy, że w niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć, ponieważ mogą się pojawiać pojedyncze włoski. Nie jest to jednak szybko, ponieważ mowa o okresie około 5-6 lat. Sam zabieg wykonuje profesjonalna kosmetyczka, posiadająca w gabinecie odpowiedni sprzęt. Przed jego wykonaniem sprawdza ona skórę pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. Do nich należą między innymi stany zapalne skóry. Następnie wybrany fragment zostaje dokładnie oczyszczony. Kolejnym etapem jest przykładanie do ciała głowicy lasera, tym samym rozpoczęcie procesu depilacji. Na czym to polega? Przykładana głowica emituje wiązkę światła, którą pochłania melanina będąca barwnikiem w cebulkach włosowych. Następnie zachodzi zjawisko selektywnej termolizy, które odpowiada za całkowite zniszczenie struktur wzrostu włosa.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Wiemy już na czym polega depilacja laserowa. Teraz przedstawiamy garść informacji na temat samego procesu przygotowania się do takiego zabiegu. Przygotowania do depilacji warto rozpocząć poszukiwaniem dobrego salonu kosmetycznego np.https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/. Ten przede wszystkim powinien oferować usługi dotyczące wybranego przez klienta fragmentu ciała. Sprawdzić można także jakim sprzętem dysponuje dany salon. Po uzyskaniu takiej informacji można poszperać w internecie i sprawdzić jaka jest klasa urządzenia. Następnie należy umówić się na wizytę w salonie, którą można nazwać kwalifikacyjną. Na niej kosmetyczka sprawdzi jaki jest stan skóry, czy nie ma na nim stanów zapalnych, czy infekcji, a także czy posiadane przez klientka/klientkę włoski mają odpowiednią barwę. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie są podatne na działanie wiązki lasera np. siwe. Na takiej rozmowie personel gabinetu poinformuje również o przeciwwskazaniach, które nie mogą wystąpić nawet na miesiąc przed pierwszym zabiegiem. Unikać należy przede wszystkim opalania, picia naparów ziołowych, a także herbatek odchudzających. Nie należy w tym okresie stosować depilatorów, kremów, czy też pęsety, którymi chciałoby się usunąć włoski. Stosować można wyłącznie tradycyjną maszynkę do golenia. Okres karencji około dwutygodniowej obowiązuje również antybiotyki. Przed depilacjom laserową powinno się zrezygnować również z wszelkiego rodzaju peelingów, kremów złuszczających, czy też kosmetyków silnie oczyszczających skórę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ