Czy herbatki odchudzające są skuteczne?

0
1720
herbatki odchudzające

 Rozpoczęcie nowej diety odchudzającej jest trudne: wymaga od nas zaangażowania, uzbrojenia się w ogromne pokłady cierpliwości, samodyscypliny i trzymania się wyznaczonych sobie celów. W związku z tym, iż zazwyczaj taka dieta będzie długotrwała i czasochłonna, chętnie sięgamy po różnego rodzaju specjalnie dedykowane specyfiki, które mają nam pomóc w utracie zbędnych kilogramów lub przyśpieszyć czas trwania kuracji. Jedną z metod powszechnie wykorzystywanych podczas stosowania diety odchudzającej jest picie herbatek wspomagających odchudzanie. Produkty te są wszędzie zachwalane w reklamach i obiecuje się nam, że z pomocą takiego cudownego napoju szybciej osiągniemy wymarzona, szczupłą sylwetkę.

herbatki odchudzające

Czy jednak aby na pewno herbatki odchudzające rzeczywiście są takie skuteczne? W czym tkwi sekret ich popularności i czy naprawdę warto  je stosować?

Wyróżniamy rodzajów herbat odchudzających dostępnych na rynku i każda z nich nieco odmiennie wpływa na nasz organizm. Przed zakupem takiej herbatki na odchudzanie należy zatem dobrze zapoznać się z jej składem, działaniem, zwłaszcza efektami ubocznymi i częstotliwością i sposobem spożycia. Zbyt duża ilość wypitych herbatek odchudzających przez osoby będące na diecie, może wyrządzić organizmowi więcej szkody, niż pożytku.

Czy herbatka pomoże mi szybko schudnąć?

Przede wszystkim trzeba jednoznacznie podkreślić, że wypijanie codziennie określonej ilości herbaty odchudzającej może oczywiście wspomóc nas w procesie odchudzania, a nie zagwarantuje nam błyskawicznej utraty zbędnych kilogramów bez odpowiednio skomponowanej diety i regularnego wysiłku fizycznego. Pierwszym i zasadniczym zadaniem herbaty odchudzającej jest pobudzenie pracy organizmu i przyspieszenie procesu przemiany materii. Takie herbatki mają też właściwości oczyszczające, wobec czego są pomocne przy zwalczaniu różnego rodzaju wirusów lub bakterii. Jednak sam proces oczyszczania organizmu z toksyn to także wypłukiwanie z niego cennych dla zdrowia minerałów, na przykład potasu, żelaza lub wapnia. Właśnie dlatego ważne jest ścisłe przestrzeganie maksymalnej dozwolonej dawki spożycia dziennego.

Jakie są dostępne na rynku herbatki odchudzające?

To bardzo dobre pytanie! Wśród dostępnych na rynku napojów, które mają właściwości odchudzające, zalecany jest szczególnie wybór zielonej herbaty. Liczne badania naukowe udowodniły, że tego rodzaju napar z zielonej herbaty posiada silne właściwości zdrowotne, zapobiegające rozwojowi chorób nowotworowych, oraz chorób układu krążenia. Na plus za stosowaniem zielonej herbaty przemawia także fakt, iż zawarte w niej przeciwutleniacze blokują wchłanianie glukozy w komórki tłuszczowe, co zapobiega odkładaniu się go w naszym ciele. Jednak aby zachować jej pełne zdrowotne właściwości, należy parzyć ją maksymalnie do 3 minut, w temperaturze między 60°C a 80°C.

Herbata czerwona

Kolejną pozycją na liście herbatek odchudzających jest herbata czerwona, która znacząco przyspiesza przemianę materii i wspomaga procesy trawienne w jelitach. Najlepiej wypijać ją po posiłkach. Według badań naukowych, czerwona herbata jest także  świetnym antidotum zapobiegającym efektowi  jo-jo. Regularne spożywanie czerwonej herbaty zapobiega ponownemu przybraniu na wadze. Dodatkowo, czerwona herbata wspomaga pracę naszego układu odpornościowego i oczyszcza organizm z zalegających toksyn.

Jakie to są herbaty przeczyszczające i czy  warto je stosować?

Najwięcej kontrowersji wśród lekarzy i dietetyków wywołują tak zwane ziołowe herbaty przeczyszczające. Ich nadmierne i długotrwałe spożywanie może poważnie zaszkodzić naszemu samopoczuciu i zdrowiu. Zasadniczym celem herbat przeczyszczających jest poprawa funkcjonowania pracy jelit i ułatwienie wypróżniania się. Poza odchudzaniem najczęściej stosowane są w przypadku leczenia zaparć. Nieodpowiednie spożywanie herbat przeczyszczających może jednak w przyszłości prowadzić do niepowołanego odwodnienia organizmu, biegunki, bólów brzucha, a także wypłukania wielu cennych witamin i minerałów z organizmu. Przy stosowaniu herbatek przeczyszczających warto zadbać o odpowiednią suplementację organizmu, aby lepiej zniósł trudy odchudzania.

Jak często należy pić herbatki odchudzające?

Umiar zdaje się być nadrzędnym kryterium, które decyduje o skuteczności stosowania herbatek odchudzających. Nadmierne picie może poważnie nam zaszkodzić, dlatego należy zadbać o odpowiednie dawkowanie lub konsultację z lekarzem lub dietetykiem.

Jaka herbata będzie odpowiednia dla Ciebie?

Niestety, ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór odpowiedniego typu herbatki odchudzającej pozostaje kwestią bardzo indywidualną, jednak zalecamy zakup tych o naturalnym składzie, o sprawdzonych i potwierdzonych właściwościach. I zapamiętaj – taka herbata jest tylko dodatkiem do diety:  to przede wszystkim skupienie się na prawidłowym odżywianiu i regularne treningi doprowadza do sukcesu, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się wymarzoną, szczupłą i zgrabną sylwetką.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ