Czarna porzeczka i jej niezwykłe właściwości

0
1139

Czarna porzeczka może być cennym składnikiem zdrowej diety, świetnie sprawdzi się też jako naturalny kosmetyk. Czarna porzeczka to naturalne rozwiązanie wielu naszych problemów. Co warto wiedzieć na temat jej właściwości? W jaki sposób możemy ją wykorzystać?

Czarna porzeczka to przede wszystkim jeden z tych składników, dzięki którym nasza dieta staje się zdrowsza. Owoce te uchodzą za jedno z najlepszych źródeł witaminy C – substancji, która rewelacyjnie wpływa na naturalną odporność naszego organizmu. W owocach czarnej porzeczki można też znaleźć sporo witamin z grupy B oraz spore ilości tak ważnych dla naszego zdrowia minerałów, jak magnez, wapń, potas oraz żelazo. Czarna porzeczka jest też źródłem biotyny, kwasu foliowego, garbników oraz jodu. Dzięki niej nasza dieta staje się zdrowsza, a nasz organizm otrzymuje solidną porcję bardzo ważnych witamin oraz minerałów. W jaki sposób owoc ten wpłynie na nasze zdrowie? Korzyści wynikających z włączenia porzeczki do swej diety jest wiele. Owoc ten zajmuje miejsce bardzo ważne w profilaktyce chorób nowotworowych, wykazuje się też wielką skutecznością w walce z toksynami. Zdrowa dieta, w której regularnie będą się pojawiały czarne porzeczki, może nam pomóc w walce z procesem starzenia się. Owoce te są naturalnym wsparciem dla tych osób, które mają problemy ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu oraz dla tych, którzy chcą wspierać swój układ immunologiczny. Dieta wzbogacona tymi owocami pomoże też osobom mającym problemy z infekcjami dróg moczowych oraz z pęcherzem. Dodatkową korzyścią związaną z sięgania po owoce czarnej porzeczki będą też możniejsze żyły i naczynia krwionośne.

A jak sprawdza się czarna porzeczka jako naturalny kosmetyk? Wyciąg z jej owoców oraz liści jest jednym z popularniejszych składników wielu kremów do twarzy – szczególnie tych, których głównym zadaniem jest nawilżanie skóry. Kosmetyki z wyciągiem z czarnej porzeczki mogą się też doskonale sprawdzić w walce z podrażnieniami skóry, szczególnie tymi, które powstały w związku z trądzikiem. Czarna porzeczka będzie też cennym wsparciem dla tych, którzy chcą lepiej pielęgnować skórę trądzikową. Dlaczego? Bo dzięki swym właściwościom, czarna porzeczka jest skutecznym pogromcą bakterii, mających ogromny wpływ na powstawanie uciążliwych i szpecących pryszczy.

https://www.kobitki.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ