Błędy, które popełnia prawie każda kobieta myjąc włosy!

0
757
mycie włosów
fot. pexels.com

Mogłoby się wydawać, że w myciu włosów nie ma żadnej filozofii i nic trudnego. Na czym więc można się wyłożyć i popełnić błąd? Okazuje się jednak, że wiele Polek popełnia kilka podstawowych błędów podczas mycia włosów. Sprawdź, co to za błędy i koniecznie je wyeliminuj jeśli Ty również je popełniasz!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/neony-bijace-serca-miejskiej-tkanki/ 

Myjesz włosy czy skórę głowy?

No właśnie, wiele kobiet mówi, że myje włosy, a tak naprawdę prawidłowo powinno mówić się, że myje się skórę głowy. Co prawda można mówić na dwa sposoby, ale bardzo często to, jak mówimy o tej czynności sprawia, że w taki sposób ją również wykonujemy. To dlatego tak ważne jest, aby używać odpowiednich słów. Pamiętaj zatem, że w omawianej pielęgnacji nie chodzi o mycie włosów, ale o mycie skóry głowy i właśnie to na tym trzeba się skupić.

Sposób mycia włosów

Tutaj warto opowiedzieć o tym kluczowym błędzie związanym z pielęgnacją włosów. Wiele kobiet nakłada szampon na włosy lub czubek głowy i wręcz szoruje skórę głowy i miesza wszystkie włosy razem, właśnie na czubku głowy. Absolutnie nie można tak robić. Włosy są  z natury bardzo delikatne, a gdy do tego są mokre to ta wrażliwość i podatność na zniszczenie jest jeszcze większa. Trzeba więc bardzo ostrożnie się z nimi obchodzić. 

Włosy powinno myć się w taki sposób, że najpierw pobieramy odpowiednią ilość szamponu na dłonie, a dopiero później rozmieszczamy ją po całej głowie równomiernie. Dzięki temu szampon nie znajdzie się w jednym miejscu, co sprawia, że później jest trudno go rozprowadzić i często kończy się to tym, że dobieramy kosmetyk, którego docelowo jest dużo na włosach i trudno go spłukać, a włosy mogą być tłuste zaraz po umyciu.

Tak naprawdę włosów nie należy myć jakoś specjalnie. Wystarczy opuszkami palców umyć skórę głowy, a piana która się wytworzy i spłynie po włosach oczyści je swobodnie.

Inne błędy

  • Nierozczesywanie włosów przed myciem – włosy wtedy są splątane, a podczas mycia plączą się jeszcze bardziej, co wpływa na ich podatność na zniszczenie. Przed każdym myciem trzeba rozczesać włosy w takim kierunku, w jakim będą myte. Jeśli myjesz je z głową do dołu, to właśnie w takim kierunku musisz je rozczesać.
  • Spłukiwanie włosów gorącą wodą – niestety bardzo ciepła woda bardzo niszczy włosy, osłabia je i czyni podatnymi na zniszczenia (ponieważ otwiera łuskę włosa). Spłukując włosy chłodną wodą sprawiasz, że łuska się zamyka, włosy są wygładzone, nie puszą się i są odporne na zniszczenie.

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/wesele-na-sali-z-ogrodem-na-co-uwazac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ