Zdrowie dzięki produktom ajurwedyjskim

0
1969
ajurwedyjskie

Ajurweda to staroindyjski system leczniczy, który zakłada równoczesne leczenie ciała, umysłu i duszy. Kuracje te popularne są do dziś i znajdują uznanie na całym świecie. Produkty ajurwedyjskie dostępne są dla każdego i nie są drogie, warto więc korzystać z ich dobroczynnych właściwości. Po jakie produkty warto sięgać?

Na ból

Tabletki przeciwbólowe stosowane są bardzo powszechnie, a przez Polaków – jak pokazują badania – mocno nadużywane. Ich nadmierne stosowanie może powodować wiele problemów ze zdrowiem, warto więc wybierać naturalne metody walki z bólem różnego pochodzenia. Ajurwedyjski balsam Zandu Balm jest doskonałym środkiem na ból głowy, ból wynikający ze stłuczeń, zwichnięć czy innych urazów. Wystarczy wsmarować go w skórę, by poczuć ulgę, a jego skład jest bardzo prosty i naturalny – jest to mieszanka mentolu i olejku z golterii. Balsam koi ból i chłodzi, więc ulga jest odczuwana od razu.

Na problemy skórne

Ajurwedyjskim sposobem na wszelkie problemy skórne jest miodla indyjska, powszechnie znana jako neem. Do wytwarzania substancji leczniczych wykorzystuje się całą roślinę, która ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Neem kupuje się w postaci proszków przeznaczonych do sporządzania naparu albo w postaci tabletek stosowanych doustnie. Z neem można też robić maski, które wspaniale oczyszczają cerę, leczą trądzik i usuwają niedoskonałości.

Dla wewnętrznej równowagi

Cudownym środkiem „na wszystko” jest masło ghee. Spożywa się je jako zwykłe masło, ale jego właściwości nie są zwykłe. Przeciwdziała chorobom serca, nie dopuszcza do powstania nowotworów, walczy z chorobą Alzheimera. Wspomaga też koncentrację i ogólnie uzdrawia organizm, sprawiając, że zachowuje doskonały stan do późnej starości.

Dla zdrowia zębów

Naturalne pasty Vicco powstają z mieszanek ziół i wyciągów roślinnych z dodatkiem innych naturalnych substancji, takich jak olejki eteryczne czy minerały. Kompleksowo pielęgnują jamę ustną, nie dopuszczając do problemów z zębami i dziąsłami, a także usuwają przebarwienia i kamień nazębny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ