Każdy ma swój ulubiony sok owocowy. Oczywiście wielu klientów uwielbia także produkty warzywne, które dostarczają mnóstwa wartości odżywczych, minerałów i witamin. Czasem jednak możemy mieć problem z pozyskaniem wysokogatunkowego soku, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Co zrobić zatem w takich sytuacjach? Najlepszym rozwiązaniem są między innymi takie konstrukcje jak tłocznia soków. Można ją znaleźć również pod hasłem prasa i chociaż zasada działania jest podobna do wyciskarki, ponieważ jej praca polega na maksymalnym wyciśnięciu owocu lub warzywa, nie możemy mylić tych dwóch różnych konstrukcji.
Czy tłocznia soków nadaje się do prywatnych zastosowań? Kiedy i jak ją eksploatować? Jaki model będzie najlepszym rozwiązaniem? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części przygotowanego materiału. Zapraszamy zatem serdecznie do lektury i skorzystania z naszych propozycji. Gwarantujemy, że każdy znajdzie w tym miejscu dawkę wiedzy, dzięki której inwestycja i użytkowanie przestaną stanowić jakikolwiek problem.
Jak używać tłoczni?
To naprawdę nic skomplikowanego i najważniejszym aspektem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości. Gdy masz pewność, że tłocznia soków została wyczyszczona z pozostałości po ostatnim wyciskaniu i nie ma w niej innego rodzaju zabrudzeń (umyj również przed pierwszym tłoczeniem), wystarczy wsypać do niej wybrany surowiec. Następnym krokiem jest po prostu ściśnięcie wszystkiego do maksymalnego poziomu.
Kiedy używać tłoczni?
Jesteś producentem wina lub masz sad? W takim razie tłocznia soków musi znaleźć się w Twoim gospodarstwie lub na działce. Ten naprawdę mało skomplikowany produkt pozwoli na wyciśnięcie świeżego soku z jabłek bez dużej ilości miąższu, który można hermetycznie zamknąć w specjalnych kilku litrowych opakowaniach z dozownikiem. Zabierając taki wyrób na targ, w ciągu kilku chwil sprzedaż swój zapas, ponieważ naturalne soki cieszą się ogromnym uznaniem wśród klientów, którzy po prostu mają już dość chemii.
Do jakich warzyw lub owoców używać tłoczni?
Tłocznia soków perfekcyjnie sprawdzi się z wszystkimi owocami i warzywami, które posiadają dużą ilość soku. Oczywiście zaliczyć do tego możemy jabłka, gruszki, winogrona, czy chociażby pomidory. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Jak przygotowywać warzywa lub owoce? Przede wszystkim muszą być one czyste i pozbawione jakichkolwiek patogenów lub chemikaliów. Mycie surowca to definitywna podstawa, która zapewni zarówno Tobie, Twoim bliskim, jak i klientom bezpieczeństwo oraz maksymalną przyjemność.