Sposoby na pozbycie się popękanych naczynek

0
1269

Popękane naczynka to zmora wielu kobiet. Szpecą nogi, ramiona, a nawet twarze. Prowadzą do kompleksów i ukrywania ciała latem. Jakie są sposoby na walkę z pajączkami? Czy można pozbyć się ich za pomocą kremów, czy skuteczne jest jedynie laserowe zamykanie naczynek?

Co można zrobić w domu, żeby uchronić się przed pajączkami?

To, co można zrobić samodzielnie, żeby uchronić się przed pajączkami, to z pewnością zadbanie o aktywność fizyczną. Sport sprawia, że krew szybciej płynie do serca. Warto jednak pamiętać, żeby wybierać sporty bez dużego obciążenia. Mogą one bowiem niekorzystnie wpłynąć na pajączki. Od podnoszenia ciężarów na siłowni zdecydowanie lepiej sprawdzi się jazda na rowerze, basen czy szybki spacer.

Oprócz aktywności fizycznej warto zadbać również o właściwą pielęgnację skóry. Jeśli pajączki zaczynają się już pojawiać, to dobrym sposobem na ich ograniczanie jest stosowanie kremów z zawartością escyny. Escyna jest saponiną zawartą w nasionach kasztanowca. Jej stosowanie pomoże zmniejszyć przepuszczalność naczyń oraz usunąć występujące obrzęki.

Co zrobić, kiedy pajączki już się pojawiły?

Kiedy pajączków jest już dużo, maści nie są w stanie rozwiązać problemu. Wtedy należy zastanowić się nad zabiegami zamykania naczynek. Polegają one na przerwaniu ciągłości naczyń za pomocą zasklepienia ich światła z dwóch stron.

Zamykanie naczynek może być przeprowadzone za pomocą lasera lub elektrokoagulacji. Wybór odpowiedniej metody zależy od lekarza, który oceni skórę i typ teleangiektazji. Mogą to być bowiem zmiany drzewkowate, liniowe, pajączkowate oraz guzkowate.

Na czym polega zabieg elektrokoagulacji oraz laserowego zamykania naczynek?

Zabieg elektrokoagulacji polega na wykorzystaniu działania prądu elektrycznego o dużej częstotliwości. Za sprawą dotykania pękniętego naczynka specjalną elektrodą, ulega ono zamknięciu. Powikłaniem po zabiegu może być zaczerwieniona skóra przez kilka dni po elektrokoagulacji.

Za najbardziej skuteczny sposób zamykania naczynek uważa się jednak zabiegi laserowe. Polegają one na pochłanianiu światła lasera przez czerwony barwnik krwi, co sprawia, że ściany naczynia krwionośnego ulegają zniszczeniu. Dochodzi wtedy do usunięcia pajączka z organizmu. Powikłaniem po tym zabiegu może być delikatne zasinienie skóry oraz jej zaczerwienienie. Znika ono jednak po kilku dniach. Warto powtórzyć zabieg dwa razy dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ