Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

0
1326

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wyciskarkę to na pewno kolejnym pytaniem jakie sobie zadajemy jest : wyciskarka pionowa, czy też pozioma ?

Na początek warto korzystać z wyciskarki wolnobrotowej dwuślimakowej. Jeśli chcemy wyciskać spore ilości soku z zielonych warzyw ( np. natka pietruszki, jarmuż, sałata, trawa jęczmienna, czy też świeżo zebrane zioła ), to jest to wręcz idealny rodzaj wyciskarki do soków dla nas. Podczas wyciskania soku z zielonych warzyw, ziół, chwastów i traw nie istnieje bardziej wydajna wyciskarka od poziomej dwuślimakowej. Robi to naprawdę doskonale. Z bardzo twardymi warzywami takimi jak buraki, czy marchew również radzi sobie naprawdę dobrze. Sok jest bardzo smaczny, gęsty i klarowny. Niemniej słabiej radzi sobie z wyciskaniem soku z pomidorów, jabłek, albo z innych miękkich i soczystych składników. Wyciskarka potrzebuje dość dużo czasu na przepchanie tego rodzaju warzyw przez sita i ślimaki. We wlocie przez pewien czas pozostaje sok, który blokuje wrzucanie kolejnych produktów. Wyciskarka pozioma zajmuje też znacznie więcej miejsca w kuchni od pionowej, która jest dużo bardziej kompaktowa. Nie każdy może sobie przecież pozwolić na duże sprzęty AGD.

 Dużym minusem wyciskarki poziomej dwuślimakowej jest znacznie dłuższy czas przygotowywania soku : 

  • po pierwsze owoce i warzywa muszą zostać pokrojone na niewielkie kawałki, z którymi bez problemu poradzi sobie wyciskarka pozioma. Oczywiście krojenie składników zajmie nam znacznie więcej czasu, co przy dużej ilości soku może być naprawdę sporym utrudnieniem,
  • po drugie przygotowując sok w większości przypadków ( być może poza zieleniną ) zmuszeni jesteśmy do używania tak zwanego popychacza, za którego sprawą kawałek jabłka, czy innego owoca zostanie przerobiony i zrobi niejako miejsce w otworze wlotowym na całkiem nowe składniki. W praktyce zmusza nas to do ciągłego stania przy wyciskarce i pomagania jej w wyciskaniu. Ponadto musimy użyć sporo siły, aby przepchnąć twarde owoce i warzywa przez dwa obracające się ślimaki, 
  • Po trzecie wymycie takiej wyciskarki dwuślimakowej zajmuje dużo więcej czasu, co dodatkowo może nas skutecznie zniechęcić do wybrania właśnie takiego modelu. 
[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ