Ranking najlepszych wag medycznych

0
1145

Dobra waga medyczna to podstawa wyposażenia każdego szpitala oraz ośrodka medycznego. Wagi są niezbędne do skontrolowania stanu zdrowia pacjenta – dzięki nim można z łatwością stwierdzić, kiedy należy podjąć leczenie z uwagi na zbyt niski przyrost masy ciała pacjenta. Warto pamiętać o tym, że wagi medyczne różnią się między sobą nie tylko zastosowaniem i funkcjami, ale też cenami. Jak wybrać dobrą wagę medyczną? Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem!

 

Wagi kolumnowe
Wagi kolumnowe zostały stworzone z myślą o ważeniu pacjentów w szpitalach i ośrodkach medycznych. Przy wyborze tego typu wag warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Do naszego rankingu wybraliśmy modele, które są najbardziej funkcyjne. Przykładowo, mechaniczna waga kolumnowa SECA 756 została dodatkowo wyposażona we wskaźnik BMI. To narzędzie, które umożliwia sprawdzenie, czy waga ciała jest prawidłowa. Określenie BMI bywa przydatne zarówno u osób z niedowagą, jak z nadwagą oraz otyłością, dlatego warto wyposażyć gabinet w urządzenie z taka opcją. Ponadto wskazana waga kolumnowa posiada również płaską platformę, która ułatwia wejście na nią. To ważne, by maszyna była dostosowana maksymalnie do możliwości pacjentów o ograniczonych ruchach. Wskazane urządzenie posiada nośność do 160 kilogramów, a jeśli zależy wam na większej nośności, to polecamy zapoznać się z podobnym modelem, czyli z mechaniczną wagą kolumnową Seca 711, która wytrzyma obciążenie do 220 kilogramów.

 

Waga niemowlęca

W przypadku wagi niemowlęcej ważny jest nie tylko nasz komfort użytkowania, ale też bezpieczeństwo maluszka. Należy wybierać stabilne modele, które gwarantują wygodne badanie noworodków i niemowląt do 20 kilogramów. Dobra waga medyczna niemowlęca powinna mieć zdejmowaną szalkę i stosunkowo niską wagę, która umożliwia łatwe transportowanie. To przydatne zwłaszcza podczas wizyt domowych. My polecamy model Seca 834, który dodatkowo został wyposażony w funkcję Breast Milk Intake, dzięki której można stwierdzić, ile mleka spożywało dziecko przed zważeniem. Warta uwagi jest również waga niemowlęca Seca 745, która dodatkowo posiada funkcję wytarowania urządzenia. Dzięki niej można odliczyć od wagi końcowej pieluszkę lub inny materiał, w który jest owinięty noworodek.

Waga łazienkowa

Wagi łazienkowe wykorzystuje się głównie do użytku domowego, niemniej warto wybrać model, który będzie dobrze służył nam przez wiele lat. Seca 761 to waga warta uwagi – została wykonana z antypoślizgowego materiału, który zapewnia bezpieczeństwo. Całkowita nośność tego modelu to 150 kilogramów. Co ważne, waga jest zasilana na baterie – dzięki temu przy ewentualnym wyczerpaniu ich, wymiana nie powinna stanowić większego problemu.

Wagi medyczne krzesełkowe

Wagi krzesełkowe są wykorzystywane głównie w placówkach, w których pacjenci są niezdolni do samodzielnego ustania na platformie wagi. W takiej sytuacji waga krzesełkowa to najbezpieczniejsze i zarazem najbardziej komfortowe rozwiązanie. My polecamy model Seca 956, ponieważ został on dodatkowo wyposażony w kółka, które umożliwiają łatwy transport krzesełka do pacjenta. Poza tym wskazane wagi wyróżnia solidna konstrukcja oraz hamulce, które umożliwiają skuteczne zablokowanie kół. Dzięki temu podwójnie dbasz o bezpieczeństwo pacjenta. Ośrodkom medycznym, które poszukują naprawdę wyspecjalizowanych urządzeń, polecamy wagę krzesełkową Seca 959. To model, który został wyposażony w zasilanie elektryczne oraz w technologię seca 360° wireless, która umożliwia przesłanie pomiarów za pomocą jednego przycisku na bezprzewodową drukarkę lub PC. Wskazany model posiada też znacznie większość nośność – można na nim sadzać pacjentów o masie do 300 kilogramów.

 

Jak widać, na rynku jest sporo wag medycznych, dlatego warto wcześniej dokładnie zapoznać się z ofertą i wybrać najbardziej satysfakcjonujący model. Nasze doświadczenie sugeruje wybierać wagi SECA, które są zdecydowanie najlepiej dostosowane do potrzeb oraz komfortu pacjentów, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych.

Autor: Pozycjoneria.pl Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał we współpracy z właścicielem sklepu medycznego Kredos.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ