Perfekcyjny fitness z profesjonalistą

0
2160
Perfekcyjny fitness z profesjonalistą

Zadbana, idealnie wyrzeźbiona sylwetka, ciało bez zbędnego grama tłuszczu, dobra kondycja i ogólna sprawność organizmu – to wszystko można osiągnąć dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym. Jednak aby osiągnąć zamierzony efekt, nie mogą to być ćwiczenia przypadkowe i chaotyczne. O dobry plan treningowy lepiej poprosić specjalistę.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest zazwyczaj dieta odchudzająca. Jest to podstawowy błąd w myśleniu, sama dieta, bez ćwiczeń fizycznych, nie jest w stanie dać nam tego, czego oczekujemy. Idealna sylwetka to nie tylko brak tłuszczu to także proporcjonalnie zarysowanie mięśnie, prosta plecy, lekki i sprężysty chód. Trening personalny oferowany przez fitness Poznań zapewnia nam nie tylko indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń, ale także prawidłowo skomponowaną dietę. Dobry trener jest jak przewodnik. Nie tylko mówi co i jak mamy robić, także dopinguje, wie, kiedy może wymagać więcej, a kiedy lepiej dać odpocząć. Dobiera dietę i częstotliwość ćwiczeń do naszych możliwości i czasu.

W dzisiejszym zaganianym świecie, nawet jeśli marzy nam się siłownia czy fitness nie zawsze mamy na to czas. Różne rodzaje treningów jakie mamy do wyboru, wbrew pozorom, nie ułatwiają, a utrudniają podjęcie decyzji. Niejednokrotnie chęć sprawienia, by ciało i umysł były w dobrej formie powodują podjęcie jakiejkolwiek formy aktywności, a brak natychmiastowych wyników wywołuje zniechęcenie i ich zaprzestanie. Tymczasem dobry trener fitness potrafi wskazać nawet najdrobniejsze osiągnięcia, umiejętnie motywować do działania, wspierać, gdy wymaga tego sytuacja.

Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju treningów jest możliwość odbywania ich we własnym domu. To nie my poświęcamy czas na dotarcie na trening, to trener przyjeżdża do nas. O ile wyjście z domu na trening to kwestia nierzadko nawet dwóch godzin, o tyle sam trening w domu rzadko trwa dłużej niż godzinę, na początku krócej. Stała obecność instruktora i jego uwaga skupiona tylko na podopiecznym to gwarancja bezpieczeństwa. Fitness Poznań oferuje usługi trenera, który asekuruje podopiecznego, gdy wymaga on ochrony, na bieżąco koryguje sposób wykonywania ćwiczeń. Trening ustalany indywidualnie to także sposób na nudę. Różnorodność i stale zmieniający się plan treningowy gwarantują odejście od rutyny i eliminują możliwość zniechęcenia się. Z samej ciekawości co wymyśli trener, czekamy na kolejne spotkanie.

Trener personalny odpowiedzialny jest nie tylko za fizyczną stronę przedsięwzięcia. Kiedy trzeba, potrafi zapewnić także wsparcie psychiczne. Każdy potrzebuje zapewnienia, że dobrze mu idzie, że mu się uda, że jest na dobrej drodze. Dobre słowo często znaczy więcej niż najlepszy nawet plan treningowy skomponowany ze zbilansowaną dietą. Trzeba pamiętać, że trening personalny, jeśli ma przynieść oczekiwane efekty, musi być długofalowy. Spotkania z trenerem będą trwały minimum rok, często dłużej. Możliwe jest także stałe wsparcie profesjonalnego instruktora fitness, jeśli uznamy, że tego potrzebujemy. Na gruncie polskim coraz mocniej zakorzenia się amerykańska moda na osobistego trenera. W niektórych kręgach wręcz nie wypada go nie mieć. Osobisty trener fitness Poznań to nie tylko ktoś, kto zadba o naszą kondycję, to także ktoś, kto dodaje prestiżu.

Wybór osobistego trenera nie powinien być sprawą przypadkową. Potencjalnego instruktora można poprosić o referencje. Można też rozpytać wśród znajomych, czy ktoś zna trenera godnego polecenia. Przy braku innych źródeł można poszukać informacji w internecie. Mieszkańców poznania i okolic zapraszamy na www.niku.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ