Orteza – zastosowanie

0
868

Problemy ze stawami dotykają ludzi w każdym wieku. Czasem są one efektem kontuzji, innym razem choroby, a jeszcze innym – starzeniem się organizmu. Warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i jak można swój organizm wspomóc.

Jednym ze sposobów walki z chorymi stawami są ortezy. Mówiąc najprościej są to sprzęty medyczne, które służą zabezpieczeniu stawów. Oczywiście różnią się one budową w zależności od tego, jaki staw ochraniają. I tak na przykład orteza na łokieć nie pasuje do zabezpieczenia kolana, czy biodra. Z kolei orteza dłoni absolutnie nie będzie pasować na odcinek szyjny kręgosłupa, czy bark.
A jak działa orteza? I czy rzeczywiście jest skuteczna? Orteza w swojej istocie ma usztywniać dany staw. W efekcie jest ona alternatywą dla gipsu. I, jak podkreślają eksperci, alternatywą o wielu zaletach. Przede wszystkim ortezę od gipsu różni waga. A ta z kolei ma ogromny wpływ na komfort pacjenta. Dotyczy to między innymi ortezy stawu łokciowego.

Usztywnienie łokcia gipsem zawsze wymaga założenia gipsu na całą rękę. A ten waży nie mało. Orteza tymczasem jest o wiele lżejsza i nie zachodzi na dłoń, pozostawiając jej zupełną swobodę ruchów. Drugą cechą dobrej ortezy jest materiał, który nie powoduje odparzeń. Dzięki temu bez względu na porę roku, usztywnienie łokcia nie jest aż tak uciążliwe. No i jest o wiele bardziej higieniczne. Poza tym orteza ma tę jeszcze przewagę, że przez cały czas można kontrolować opuchliznę łokcia, co jest praktycznie niemożliwe w przypadku gipsu. A co ze skutecznością? I ta jest na najwyższym poziomie. Uważa się, że jest ona nawet skuteczniejsza od samego gipsu. Idealnie stabilizuje staw każdego dnia ze względu na możliwość jej regulacji.

Kiedy więc stawy stają się problemem, warto pamiętać o ortezach. A znaleźć można je w dobrym sklepie medycznym. Przykładem mogą być ortezy oraz inny sprzęt rehabilitacyjny z medreha.pl. Są to bez wątpienia sprzęty atestowane, które mają potwierdzoną skuteczność działania. Ich stosowanie przynosi doskonałe efekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ