Odchudzanie z dietetykiem

0
771
Odchudzanie z dietetykiem

Co zrobić, aby uzyskać trwały efekt odchudzenia, już na stałe, bez efektu jo-jo? Trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby lepiej się czuć, być zdrowszym albo powrócić do zdrowia, no i lepiej wyglądać.

Podstawową kwestią jest znalezienie odpowiedniego dietetyka. To z dietetykiem opracujesz plan żywieniowy, to z tym osobistym doradcą znajdziesz entuzjazm i perspektywę sukcesu.
Stała współpraca z dietetykiem da Ci odpowiednią motywację, ponieważ kluczem do sukcesu jest właściwe nastawienie. Na ogół na początku diety motywacja jest silna. Stopniowo jednak słabnie, aż do zniechęcenia, zniecierpliwienia, a nawet irytacji.

Dietetyk jest tą osobą, która nie tylko układa indywidualnie dobraną dietę, ale również motywuje. Nasza motywacja to wygląd, chęć podobania się nawet samym sobie, no i coraz częściej świadomość zdrowia. Niestety, jedzenie nadal smakuje, daje przyjemność i… często się poddajemy. Na szczęście dietetyk jest naszym sojusznikiem. Bo w diecie, zamiast skupiać się na wadze czy rozmiarze ubrań, ważniejsze jest dobre samopoczucie, a przede wszystkim wartość nadrzędna wynikająca ze zdrowego trybu życia: samo zdrowie.

Niezależnie od tego, na jakie zmiany się decydujemy, zawsze zachodzą one w ściśle określony sposób. Najpierw konieczne jest zaakceptowanie sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Widzimy swoje odbicie w lustrze, zbieramy wszystkie informacje, analizujemy nasze nawyki żywieniowe i… już tutaj potrzebny jest dietetyk.

Odchudzanie z dietetykiem to nie fanaberia, to konieczność. Większość diet, które znajdują się w Internecie czy nawet na stronicach książek — szkodzi. Takie są fakty. Konsultacje z dietetykiem znoszą takie ryzyko. Dietetyk to nie tylko dieta, to zdrowie. Skuteczne odchudzanie to często umiejętne rozłożenie posiłków i skomponowanie je w taki sposób, aby niewiele jedząc być nasyconym. Dietetyk pozwoli nam także zaakceptować sytuację tak, aby nie wzbudzać w nas silnych emocji.

Drugi nie mniej ważny krok — to diagnoza. Koniecznie z dietetykiem. Analiza nawyków żywieniowych, stąd przyczyny nadwagi. Trzeci krok to plan działania i wyznaczenie celów. Cel musi być prawidłowo zdefiniowany. Musi być prosty i osiągalny. Na przykład: schudnę 5 kg w 3 miesiące.

Po nakreśleniu planu działania przychodzi czas próby. Sprawdzamy, czy plan jest praktyczny. Pamiętajmy, że trzeba być gotowym na ewentualne korekty planu, no i ciągłe wdrażanie. Jeśli okaże się, że diametralna zmiana nawyków nie jest możliwa — zmieniajmy je stopniowo. Np. z cukru nie musimy rezygnować z dnia na dzień. Wystarczy ograniczać jego spożycie, aby przyzwyczajać kubki smakowe. Byle konsekwentnie.

Cel w postaci zrzucenia 20 kg rozbijmy na etapy. 2 kilogramy miesięcznie jest już dostatecznym wyzwaniem. Poza tym pamiętajmy o zdrowiu. Nagła utrata wagi nie jest zdrowa. Osiąganie celów etapowych da nam satysfakcję i energię do dalszego konsekwentnego działania!

Do odchudzania trzeba podchodzić z namysłem, planem i kontrolą. Tutaj naszym najlepszym sojusznikiem i nieocenioną pomocą jest dietetyk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ