Nowy rok, nowa/nowy Ty! Jak utrzymać postanowienia?

0
1712

Co by się stało, gdybyś od pierwszego razu, kiedy zaczęłaś/zacząłeś, nie przestawał/a i dawał/a z siebie coraz więcej? Pamiętaj, że to Ty #jestesmotywacja. Rok 2018 najlepiej zacząć od zmiany nawyków. To siła przyzwyczajenia sprawia, że czasem tak trudno jest nam zmienić tryb życia. Gdyby zaczęła działać na naszą korzyść? Trenerzy Total Fitness pod okiem Kamila Komosy przygotowali listę czterech kroków, które sprawią, że noworoczne postanowienia na stałe zmienią Twój styl życia.

1. CEL

Chcąc gdzieś dotrzeć, musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz. Nagłe wyrwanie organizmu ze stanu bezruchu i katowanie morderczymi treningami prowadzi co najwyżej do zniechęcenia. Zamiast rewolucji wybierz metodę małych kroków. To część filozofii KAIZEN, która wywodzi się ze świata kultury japońskiej. Niesie za sobą doskonalenie przez stopniowe wprowadzenie drobniejszych zmian, które w konsekwencji dają pożądany efekt.

2. OBSERWACJA EFEKTÓW – mierzyć czy ważyć?

Im więcej paramentów do porównania, tym lepiej. Pamiętaj, że waga łazienkowa to nie wyrocznia. Nie pokazuje zawartości wody, mięśni i tłuszczu w organizmie. Kontrolując efekty, warto raz w tygodniu prowadzić pomiary obwodów talii, bioder, ramienia i uda. W klubie możesz również skorzystać ze specjalistycznej wagi, która pozwoli na analizę składu masy ciała. Urządzenie pozwala określić zawartość wody w kg i procentach, masę tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, indeks masy ciała, masę kości w kg, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej czy podstawowej przemiany materii (BMR) oraz wskaźnik masy mięśniowej. Dla porównania raz w miesiącu dobrze zrobić sobie zdjęcie. Dzięki temu można będzie pochwalić się pełną dokumentacją metamorfozy.

22548987_1718215278485579_2905684636969008937_o

3.SYSTEM NAGRÓD

Doceniaj siebie! Nagradzaj się za każde zgubione 0,5 kg, wygranie z pokusą odpuszczenia treningu czy odmówienie sobie ulubionych słodkości. Wtedy łatwiej będzie się trzymać się wyznaczonego planu. Przy zachowaniu konsekwencji możesz być dla siebie wymarzonym motywatorem.

4. NUDO PRECZ!

Dostosuj plan treningów do tego, co lubisz. Jeśli bieganie Cię nudzi, nie zmuszaj się do treningów na bieżni. Kochasz taniec? Spróbuj zajęć inspirowanych latynoskimi rytmami połączonymi z elementami aerobiku. Jeśli chcesz szybko spalić tkankę tłuszczową oraz poprawić swoją kondycję, intensywny trening interwałowy (HIIT) sprawdzi się idealnie.

Jeśli zależy Ci na maksymalizacji efektów, skorzystaj z porad trenera personalnego i odwiedź nasze kluby na Woli, Wilanowie, Gocławiu, Ochocie, Ursynowie, Białołęce oraz Grochowie. Sieć Total Fitness posiada także nowoczesną siłownię w Radomiu.
Do zobaczenia na sali treningowej. Więcej informacji można znaleźć na: https://www.totalfitness.com.pl

Jesteśmy również w mediach społecznościowych:
FB: www.facebook.com/totalfitnessclub
Instagram: www.instagram.com/totalfitness.gym

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ