Najważniejsze informacje dotyczące treningu cardio

0
2267
cardio

Pojęcie treningu cardio pojawia się bardzo często w odniesieniu do ćwiczeń. Jest to trening aerobowy, ćwiczenia dynamiczne, podczas wykonywania których energia pochodzi z przemian tlenowych. Jest on polecany wielu osobom, zwłaszcza tym, które nie chcą lub nie mogą wykonywać zbyt forsownych ćwiczeń, te bowiem charakteryzują się tym, że są umiarkowane. Ćwiczenia takie są prawdziwą przyjemnością, ponieważ nie męczą, a jednocześnie są bardzo efektywne.

Co daje taki trening?

Trening cardio przede wszystkim pomaga schudnąć, ale też poprawia wytrzymałość organizmu (głównie dzięki temu, że ćwiczenia wykonuje się przez dość długi czas), a także poprawia działanie układu sercowo-naczyniowego. Jest więc idealny także dla osób, które chcą zadbać o zdrowie, rekonwalescentów etc.

Przede wszystkim odchudzanie

Ćwiczenia cardio bardzo dobre są zwłaszcza dla mocno otyłych osób, które nie są w stanie wykonywać męczących ćwiczeń, a także dla osób starszych. Nie męczą i nie nadwerężają organizmu, a jednocześnie są skuteczne. Doskonałe są też dla osób o słabej kondycji, które dopiero zaczynaj swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Trzeba jednak pamiętać, że ćwiczenia te są efektywne dopiero wtedy, gdy wykonuje się je odpowiednio długo, dlatego w przypadku tych treningów kontrolowanie czasu jest ważniejsze niż w przypadku innych systemów treningowych.

Ważna kolejność

Podczas treningów cardio zwykle ćwiczy się ćwiczenia siłowe i aerobowe i trzeba pamiętać, by wykonywać je w dokładnie takiej kolejności. Najpierw jednak oczywiście trzeba wykonać rozgrzewkę, ale nie musi być ona długa. Czas treningu jest ważny z tego względu, że organizm działa stopniowo i nie zaczyna od razu uwalniać kwasów tłuszczowych i spalać kalorii, czyli działać odchudzająco. Dopiero w dalszym etapie udaje się to osiągnąć, dlatego jeśli wykonuje się ćwiczenia niedokładnie albo nie przestrzega czasu, można w ogóle nie zobaczyć efektów i wówczas fakt, że ćwiczenia nie męczą, nie będzie miał żadnego znaczenia skoro nie będzie pozytywnych skutków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ