Najlepsze prostownice do włosów – TOP 3 ranking

0
1356
Najlepsze prostownice do włosów

Zdecydowanie większość z nas niestety nie jest w posiadaniu pięknych , lśniących i prostych włosów. Na szczęście producenci stawiają czoło temu problemowi, wyprodukując  coraz ulepszone wersje prostownic. Mamy w czym wybierać, różnorodność kolorów, rozmiarów i firm oraz mamy mnóstwo innych opcji, za które przychodzi nam zapłacić nawet i 1000 zł. By kupić to co jest warte swojej ceny i aby nie przepłacać i wybrać odpowiednią prostownicę, która będzie idealna. Dlatego też  postanowiliśmy stworzyć ranking top3, aby ułatwić Wam wybór właściwej prostownicy.

Najlepsze prostownice do włosów

Co powinna mieć najlepsza prostownica?

Warto zacząć od odpowiedzenia na pytanie jakie cechy i opcje powinna mieć idealna prostownica, na którą warto zwrócić swoją uwagę i podjąć decyzję o jej zakupie.

  1. Regulacja temperatury

Niby oczywiste, ale nie do końca. Należy pamiętać, że każdy włos, w zależności od swojej kondycji, struktury i rodzaju łuski będzie  potrzebował  innej temperatury. Im wyższa jest temperatura, tym włosy narażone są na zdecydowanie większe zniszczenie, a w skutku czego przesuszenie. Natomiast włosy grube i podatne na skręt potrzebują ok 200 stopni. Włosy cieńsze i delikatniejsze zadowolą się 170 stopniami.

2.Odpowiednie płytki

Istotny jest materiał jaki został użyty do produkcji płytki.  Na rynku nadal są dostępne te, które uważane są za toksyczne czy mniej odporne na wysokie temperatury. Dlatego też najlepiej jest wybrać prostownice z  płytkami ceramicznymi lub tytanowymi. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej popularne, ale niestety nie są wystarczająco grube, przez co w szybkim tempie mogą się zniszczyć. Zaletą płytek ceramicznych jest fakt, że ciepło rozprowadzane jest równomiernie, co skutkuje szybszym i łatwiejszym prostowaniem. Natomiast tytanowe zdecydowanie dają nam gwarancję trwałości., ponieważ są solidne, ciężkie i  co jest dużym plusem- nagrzewają się najszybciej.

  1. Funkcja jonizacji

Warto mieć na uwadze, że ujemne jony powodują, iż włosy stają się lśniące i błyszczące.  Jest to idealne rozwiązanie, gdy prostujemy włosy przy ujemnych temperaturach na zewnątrz domu.

  1. Automatyczne wyłączanie

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo, szczególnie  wtedy gdy mamy stresujący tryb życia. Gdy zapomnimy  wyłączyć prostownicy szczególnie ważne jest by wyłączała się sama automatycznie po określonym przez producenta czasie.

 

                       Ranking – TOP 3

Ga.ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion prostownica digitalna

Prostownica dwa w jednym. Nie tylko prostuje, ale również  pielęgnuje i dba o nasze włosy od pierwszego użycia. Posiada turmalinowe płytki grzewcze, które dbają starannie o strukturę i kondycję pasm.  Prostownica nagrzewa się bardzo szybko  (maksymalnie 5 sekund!) i równocześnie  szybko stygną, zapobiegają  poparzeniom i są bezpieczne w użytkowaniu. Zaletą jest  opcja jonizacji laserowej oraz duży przekrój temperatury od 150 do aż 220 stopni. Ponadto, mając na uwadze wygodę użycia, zawiera obrotowy, 3 metrowy kabel, który jest idealny dla salonów fryzjerskich lub dużych łazienkach. Producent zapewnia nas o technologii antybakteryjnej, która wzbogacona jest cząsteczkami srebra. Cena wacha się w okolicach 300zł.

PHILIPS HP8372/00 Moisture Protect

Zadaniem tej prostownicy jest dbanie o nawilżenie naszych włosów. Posiada w sobie specjalny czujnik (tzw. MoistureProtect), który “diagnozuje” włosy 30 razy na sekundę, dobierając odpowiednią temperaturę. Dzięki temu, włosy nie są narażone na kilkukrotny kontakt z prostownicą lub na zbyt wysoką temperaturę i tym samym zniszczenie. Ankieta wykazała, że 63% użytkowników już po pierwszym stosowaniu zauważyło zwiększone nawilżenie . Ponadto prostownica posiada opcję jonizacji oraz regulację temperatury do 200 stopni. Urządzenie  ma ruchome płytki, co powoduje, że nacisk na włosy ( a tym samym nacisk ciepła) jest zmniejszony do minimalnego stopnia. Prostownica nagrzewa się w ok 15 sekund i ponadto  produkcja każdego pojedynczego urządzenia wspiera ekologiczne procesy. Nasze bezpieczeństwo jest respektowane przez lampkę kontrolną, tak samo jak automatyczny wyłącznik. Kosztuje ok 260 zł.

 BaByliss Pro BAB2091EPE The Straightener

Prostownica  ciesząca się wyjątkową popularnością i dobrymi opiniami. Zastosowano tutaj specjalistyczną technologię zwaną EP Technology 5.0, która poradzi sobie nawet z najbardziej grubymi włosami, tak aby jednocześnie nie uszkodzić  ich. Dzięki temu, że płytki są mieszaniną kilku stopów metali, są niemal 3 krotnie trwalsze od innych prostownic na rynku. Kolejną główną zaletą jest fakt iż dba o to, by łuski włosa pozostały zamknięte, a fryzura nabrała dodatkowego blasku.

Posiada również generator jonów ujemnych, a co ważne kilku stopniową regulację temperatury, dając tym samym możliwość nagrzewania nawet do 230 stopni(!).Warto wspomnieć o tym, że prostownica wzbogacona jest wyświetlaczem LEDowym oraz 3 metrowym kablem obrotowym. Prostownica nagrzewa się maksymalnie w czasie 15 s . Natomiast cena oscyluje w graniach 300 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ