Modny CrossFit

0
1983
crossfit

Od jakiegoś czasu system treningowy, jakim jest CrossFit, jest bardzo modny. Jest to nie tylko wartościowy sport, ale też nauka poruszania się, a uprawiające go osoby tworzą prawdziwe społeczności. Ta forma aktywności jest bardzo nowoczesna i choć znana jest od niedawna, na całym świecie cieszy się wielką popularnością. Jej sekret polega na tym, że prócz wszystkich cech, jakie oferuje każdy sport, jej zaletą jest też możliwość wypracowania sobie cech motorycznych przydatnych nie tylko w sporcie.

Czym jest CrossFit?

CrossFit to bardzo uniwersalny sport, który, w przeciwieństwie do innych, dba o ogólny rozwój organizmu i działa wieloaspektowo. Mocno kształtuje sylwetkę, ale też wyrabia cechy motoryczne – siłę, wytrzymałość, gibkość, moc, zwinność czy zręczność. Jest to sport bardzo dobrze przemyślany, żaden ruch nie jest przypadkowy, a każde ćwiczenie angażuje do pracy tak wiele mięśni, jak to tylko możliwe. Podczas treningów korzysta się z rozmaitych akcesoriów – piłek lekarskich, kół gimnastycznych, młotów czy sztang. Co jednak ważne, jest to sport przeznaczony raczej do uprawiania nie samodzielnie w domu, ale na ćwiczeniach, gdyż tylko pod okiem trenera można mieć pewność, że wykonuje się ćwiczenia dobrze, efektywnie i bezpiecznie. Bardzo ważne jest też właściwe rozplanowanie treningów.

Ćwiczenia w ramach CrossFit-u

Podczas treningów CrossFit wykonuje się bardzo wiele rodzajów ćwiczeń, które dostosowane są do tego, jakie efekty chce się osiągnąć. Najczęściej wykorzystywane to między innymi pompki, przysiady, skakanie na skakance, skłony, bieganie, a także wiele ćwiczeń siłowych, na przykład na drążku. Zajęcia trwają zwykle godzinę i zaczynają się oczywiście od rozgrzewki, potem zaś następuje trening właściwy. Na końcu trzeba się porozciągać. Ważne jest to, że ćwiczenia w ramach CrossFitu-u wykonuje się w limicie czasowym, trzeba więc nie tylko dokładnie wykonywać ćwiczenia, ale też dbać, by wykonywać je w odpowiednim tempie. Dla wielu osób wielką zaletą będzie fakt, że na każdym treningu ćwiczy się coś innego, nie można się wiec znudzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ