Maszyny do siłowni – jakie musi mieć każda siłownia?

0
1854

Aby umożliwić różnorodne ćwiczenia, siłownia powinna być wyposażona w szereg maszyn, które pozwolą na spalanie tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni. Jakie? Których nie powinno zabraknąć? Podpowiadamy!

Jakie maszyny do siłowni?

W zasadzie w siłowni spotkać się możemy z kilkoma rodzajami sprzętów. Na największą uwagę odwiedzających kluby fitness zasługują oczywiście maszyny, które umożliwiają trening polegający na ćwiczeniu mięśni. Jak pokazuje strona bauerfitness.com maszyny do siłowni podzielić można na te do górnych i dolnych partii mięśniowych oraz urządzenia wielofunkcyjne. Wszystkie stworzone są tak, by umożliwiać bezpieczne i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Ponadto zaprojektowano je tak, by korzystać z nich mogły osoby początkujące, w tym starsze oraz doświadczeni kulturyści.

Maszyny siłowe do ćwiczeń górnych partii mięśniowych umożliwiają trening mięśni najszerszych i prostowników grzbietu, klatki piersiowej, ramion, ćwiczeń skośnych i prostych mięśni brzucha, ramion: tricepsów i bicepsów. Sprzęt pozwala na siedzenie lub leżenie i precyzyjne dopasowywanie obciążenia do potrzeb.

Z kolei wśród urządzeń do treningu dolnych partii mięśniowych wyróżnić warto maszynę do ćwiczeń mięśni dwugłowych i czworogłowych ud, ich przywodzicieli i odwodzicieli, pośladków, łydek i całych nóg. Dzięki precyzyjnemu wyważeniu pozwalają na komfortowy i bezpieczny trening.

Oczywiście to nie wszystko. Wśród maszyn na siłownię znajdują się też urządzenia do treningu z tzw. wolnym ciężarem. Dzięki suwnicom, ławkom, twisterom, trening z obciążeniem będzie łatwiejszy i bardziej urozmaicony. Wśród asortymentu na siłownię znaleźć można zarówno maszyny do ćwiczeń mięśni grzbietu, klatki piersiowej, nóg, jak i grzbietu.

Wśród sprzętów na siłownię do ćwiczeń siłowych wymienić warto również urządzenia wielofunkcyjne. Maszyna Smitha umożliwia kompletny trening. Dzięki niej wyćwiczyć można plecy, biceps i triceps, klatkę piersiową, barki, uda, pośladki, plecy. Podobne możliwości oferuje brama wielofunkcyjna, poręcz i inne urządzenia wielostanowiskowe.

Urządzenia do ćwiczeń

Profesjonalną siłownię należy wyposażyć w urządzenia do ćwiczeń, które sprawią, że możliwe będą na przykład ćwiczenia z obciążeniem. Przydadzą się stojaki wielopoziomowe, z asekuracją, stabilne poręcze stacjonarne, kołyski do brzuszków, drążki do podciągania, bramy, wyciągi, stojaki pod sztangi i inne urządzenia dla miłośników kulturystyki i body buildingu.

Sprzęt cardio na siłownię

Oczywiście na siłowni nie powinno zabraknąć również sprzętu do ćwiczeń cardio. Mogą stanowić rozgrzewkę, być samodzielnym treningiem lub dodatkiem do siłowego. Wśród maszyn cardio wyróżnić można bieżnie, rowery stacjonarne poziome, treningowe i spinningowe, orbitreki, steppery, ergometry. Dobrze, gdy mają rozbudowane programy, które każdy ćwiczący może do siebie dopasować. Dzięki temu stają się uniwersalne.

Wymienione powyżej maszyny, urządzenia i sprzęty cardio to nie wszystko, co powinno znaleźć się na siłowni, ale to podstawa. Wyposażona w nie siłownia będzie miejscem, do którego chętnie będą zaglądać tak osoby początkujące, jak i doświadczeniu kulturyści.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ