Masaż leczniczy, zastosowanie i metody

0
1454

Masaż to jedna z przyjemniejszych form relaksu. Rozluźnia spięte mięśnie, wygładza skórę i sprawia, że osoba poddająca się masażowi czuje się spokojna i zrelaksowana. Jednym z najczęściej wykonywanych masaży jest masaż leczniczy. Wykonywany przez profesjonalnie przygotowane osoby przynosi ulgę i poprawia kondycję skóry i mięśni.

Masaż usprawnia krążenie i pobudza przemianę materii. Wykonywany w odpowiedni sposób (ugniatanie, rozciąganie, masowanie) przynosi natychmiastową ulgę. Masaż leczniczy zwykle wykonywany jest seriami, jednak już po pierwszym profesjonalnie wykonanym masażu pacjenci odczuwają znaczącą poprawę. Masaż leczniczy przynosi ulgę w różnego rodzaju stanach bólowych np. bólach kręgosłupa, łagodzi napięcie mięśni i likwiduje obrzęki.

Masaż leczniczy, rodzaj i działanie

Klasyczny odprężający masaż polecany jest osobom zmęczonym, przepracowanym i zestresowanym. Ta technika masażu łagodzi napięcie mięśni, odpręża i pozwala się zrelaksować. Masaż wykonywany jest kolistymi ruchami od stóp aż do karku. Masaż może być wykonywany u każdej zdrowej osoby.

• Masaż limfatyczny (drenażowy) zalecany jest dla osób z nadwagą, cellulitem oraz na diecie odchudzającej. Ten rodzaj masażu polega na wyciskaniu – wolno przesuwające się palce fizjoterapeuty delikatnie, ale stanowczo ugniatają i wyciskają, skórę przesuwając, się w kierunku serca. Masaż pomaga zmniejszyć opuchliznę, poprawia przemianę materii i wygładzają skórę. Regularnie wykonywany masaż drenażowy pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu i ujędrnia i poprawia napięcie skóry.

• Masaż segmentarny dedykowany jest osobom po różnego rodzaju kontuzjach i urazach (złamaniach, pęknięciach, stłuczeniach), oraz cierpiącym na: choroby stawów i kręgosłupa, choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia układu nerwowego i zaburzenia krążenia. Masaż oparty jest na masażu klasycznym i wzbogacony specjalnym chwytami – masaż powinien być wykonywany tylko przez doświadczonych fizjoterapeutów.

• Masaż punktowy jest masażem leczniczym zwalczający różnego rodzaju dolegliwości bólowe np. bóle głowy, bóle menstruacyjne itp. Masaż wykonywany jest punktowo poprzez uciskanie i masowanie wybranego miejsca na ciele. Masaż ten wywodzi się z medycyny naturalnej.

Do masaży leczniczych zaliczany jest też masaż wodny wirowy oraz masaż podwodny – ciepła woda masuje ciało i pomaga zwalczać bóle związane z napięciem mięśni i bóle reumatyczne. Masaż poprawia krążenie krwi i usprawnia przemianę materii. Masaż wykonywany jest na całe ciało. Jednym z najbardziej przyjemnych masaży jest masaż aromaterapeutyczny. Do masażu wykorzystywane są olejki eteryczne. Ten rodzaj masażu dedykowany jest wszystkim zmęczonym i zestresowanym osobom. Masaż łagodzi napięcie mięśni, odpręża i przywraca wewnętrzną równowagę.

Profesjonalnie wykonany pomoże się zrelaksować i korzystnie wpłynie na samopoczucie. Odpowiednio dobrany masaż leczniczy zniweluje dolegliwości bólowe, usprawni działanie mięśni i przywróci sprawność nadwyrężonym stawom i ścięgnom. Leczenie naciągniętych ścięgien i mięśni poprzez leczniczy masaż jest świetnym sposobem. Decydując, się na masaż leczniczy warto, zasięgnąć porady doświadczonego fizjoterapeuty, który pomoże dobrać odpowiedni dla naszego schorzenia rodzaj masażu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ