Kurs spadochronowy – ile to kosztuje?

0
1755

Pomimo tego, że powszechnie skoki ze spadochronem uchodzą za możliwość uratowania życia i zdrowia osób przebywających na pokładzie uszkodzonego samolotu, to w praktyce służą one bardziej celom wojskowym oraz rekreacyjnym. Co warto wiedzieć o skokach ze spadochronem? Ile kosztuje kurs skoczka spadochronowego?

Kurs spadochronowy – ceny

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że kurs spadochronowy jest znacznie bardziej skomplikowany niż kurs i egzamin na prawo jazdy. Tak jak i w przypadku prawo jazdy mamy tutaj do czynienia z częścią teoretyczną oraz częścią praktyczną. Samym warunkiem przystąpienia do kursu, oprócz uiszczenia jego ceny, jest również przedłożenie zaświadczenia o stanie zdrowia i braku jakichkolwiek przeciwwskazań do oddawania skoków spadochronowych. Niestety lista przeciwwskazań do tej dyscypliny sportowej jest bardzo długa. Wśród schorzeń eliminujących znajdziemy między innymi epilepsję, nadciśnienie czy cukrzycę.

Kilka tysięcy złotych?

Koszt odbycia kursu spadochronowego to w przybliżeniu od 3 do nawet 8 tysięcy złotych. W tej cenie otrzymamy pełne szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, jak również wyposażenie na czas kursu. Aby następnie samodzielnie oddawać skoki spadochronowe, konieczne jest wyposażenie się we własny kombinezon, gogle oraz spadochron. Z czego jednak wynikają duże różnice cen pomiędzy poszczególnymi kursami spadochronowymi? W znacznej mierze wynika to z kosztów związanych z obsługą skoków na danym lotnisku – im lotnisko bardziej popularne i lepsze widokowo, tym ceny są wyższe.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na oddaniu skoku spadochronowego, a nie jesteśmy przekonani czy warto wydawać na kurs spadochronowy kilka tysięcy złotych, to rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z jednorazowych skoków spadochronowych. Niestety nikt samodzielnie nie powoli nam wyskoczyć z samolotu – mowa tutaj o skokach w tandemie z instruktorem, który odpowiedzialny jest za cały skok i sprowadzenie tandemu na ziemię. Koszt takiego skoku zamyka się przeważnie w kwocie nieprzekraczającej 500 złotych. Skoki w tandemie oferowane są przeważnie przez te same ośrodki, co kursy spadochronowe. Co również istotne, przygotowanie do skoku w tandemie nie zajmuje więcej niż 30 minut.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ