Kroplówka w domu

0
1771

W leczeniu bardzo ważne jest uzupełnianie podaży płynów do organizmu. W niektórych przypadkach konieczne jest nawadnianie organizmu kroplówkami – szczególnie wtedy, gdy pacjent jest obłożnie chory i nie jest w stanie zażywać leków i płynów doustnie.

Po co choremu kroplówka

Kroplówka to wlew dożylny substancji o odpowiedniej dawce rozpuszczonych w pewnej objętości płynu. Takie substancje mają doskonałą biodostępność, ponieważ wchłaniane są bezpośrednio do krwi, z pominięciem przewodu pokarmowego. Obecnie kroplówki wykorzystuje się najczęściej w celu nawodnienia organizmu pacjenta wyniszczonego niektórymi stanami chorobowymi. Za pomocą kroplówek wygodnie można podać również niektóre leki, na przykład przeciwbólowe w przypadku zaawansowanych chorób nowotworowych i innych.

Kroplówka w Gdańsku

Gdy lekarz uzna, że pacjent nie wymaga dalszej hospitalizacji, może zaordynować mu regularne przyjeżdżanie do przychodni lub szpitala na wlewy dożylne. Nie jest to dla pacjentów zbyt komfortowe – dużo korzystniejsza jest kroplówka w domu Gdańsk. Wykwalifikowana pielęgniarka o dowolnej porze dnia lub nocy bez względu na dzień tygodnia przyjedzie do domu pacjenta, gdzie założy mu odpowiednią kroplówkę. Dzięki temu pacjent nie marnuje czasy na dojazdy do przychodni i stanie w kolejkach. Przyjmując dawkę kroplówki we własnym domu ma możliwość oddawania się swoim codziennym czynnościom. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne dla pacjentów leżących, obłożnie chorych, a także osób starszych i małych dzieci. Również osoby aktywne i ceniące sobie swój czas, a potrzebujące regularnych wlewów, mogą swobodnie skorzystać z takiej usługi.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ