Kilka prostych kroków do szczęścia

0
1015
kilka kroków do szczęścia

Czy istnieje uniwersalny, sprawdzony sposób, który sprowadzi szczęście na wszystkich ludzi na świecie? Oczywiście, że nie. Ale są proste, codzienne czynności, które możesz wprowadzić do swojego życia, aby polepszyć jego jakość i czuć się szczęśliwy.

kilka kroków do szczęścia

Oto kilka prostych kroków do szczęścia:

Zadbaj o odpowiednią dietę

Przede wszystkim zwiększ dostarczaną w diecie ilość kwasów omega-3. Te cudowne kwasy zmniejszają ryzyko zachorowania na depresję aż o 20% . Dodatkowo poprawiają koncentrację – dzięki temu łatwiej poradzisz sobie w ciągu dnia. Co ciekawe, czy wiesz, że Twój nastrój może poprawić się również poprzez codzienne picie probiotycznego jogurtu?

Przytulaj się

Badania potwierdzają, że bliskość drugiej osoby znacząco poprawia nas nastrój. Dodatkowo również  znajomy zapach bliskiej osoby również poprawi nasze samopoczucie. Przytulaj przyjaciół, rodzinę i ukochanego czworonoga! Kilka minut dziennie spędzone na uściskach znacząco poprawi nasze samopoczucie.

Czytaj

Socjologowie i naukowcy badaniami dowodzą, że właśnie osoby czytające jak najwięcej książek, są bardziej zadowolone  z jakości swojego życia. Może następnym razem zamiast oglądać kolejny odcinek serialu, przeczytasz kilka rozdziałów książki przed snem? Wolisz komiksy czy magazyny? Zacznij od opowiadań, a zapewniamy, że czytanie szybko wciągnie Cię na dobre!

Przygarnij czworonoga

Głaskanie zwierzaka, obojętnie czy psa czy psa czy kota wpływa na wyciszenie, poczucie spokój i samopoczucie. Dodatkowo, od teraz zawsze ktoś będzie niecierpliwie wyczekiwał Twojego powrotu do domu. Jeśli adoptujesz zwierzaka ze schroniska nie tylko zrobisz dobry uczynek, ale również zyskasz wiernego przyjaciela, który obdarzy Cię bezwarunkową miłością.

Śnij w dobrej jakości

zostało naukowo udowodnione, że sen w dobrej jakości pościeli jest niczym delikatna pieszczota dla ciała. To podnosi poziom oksytocyny- hormonu odpowiedzialnego za poczucie szczęścia. Zadbaj też o ilość snu. 7 – 8 godzin dziennie pozwoli organizmowi na odpowiednią regenerację, dzięki czemu wstaniesz w lepszym humorze.

Zafunduj sobie masaż

Rozmasowane mięśnie staną się bardziej rozluźnione, ponieważ zejdzie z nich napięcie i stres. Po takiej sesji będziemy odprężeni i pełni życia. Możesz poprosić partnera o romantyczny masaż, lub zafundować sobie dzień w profesjonalnym SPA. Czasami trzeba się rozpieścić!

Powspominaj

Oglądanie kolorowych zdjęć z przyjaciółmi, ze świąt z rodziną czy słonecznych fotek z wakacji, od razu przywoła na myśl miłe wspomnienia…od razu robi się lżej i cieplej na sercu! Posłuchaj piosenek, które wprawiają Cię w dobry nastrój lub przypominają o radosnych chwilach z życia. Zadzwoń do dawno nie widzianych znajomych, z którymi miło spędzałeś czas. A może pora obejrzeć ulubiony film albo zjeść ulubioną potrawę z dzieciństwa?

Pomóż innym

Badania wykazały, że udzielając pomocy innym, nieważne czy finansowo, czy po prostu poświęcając swój czas, nasz organizm wydziela dopaminę, czyli tzw. hormon szczęścia. Robienie dobrych uczynków wprawi nas w dobry nastrój. Pomagaj innym, a sam również otrzymasz pomoc, kiedy będziesz jej potrzebować!

Spędzaj czas ze szczęśliwymi ludźmi

Nie od dziś wiadomo, że śmiech jest zaraźliwy.  Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu! Niestety tak samo łatwo przenosi się i zły humor i nastawienie. Otaczaj się więc ludźmi, którzy pozytywnie patrzą na świat. Wspólnie załóżcie różowe okulary, nawet wtedy  kiedy masz gorszy dzień, tacy ludzie ukażą Ci jasną stronę świata.

To tylko kilka drobnych porad, nawyków do wprowadzenia w życie, a może ułatwić i polepszyć nasze samopoczucie na długo.
Więc jak to śpiewa Bobby McFerrin: „ Don’t worry be happy”!

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ