Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

0
600
poduszka ortopedyczna dr Sapporo Swig

Rynek produktów dedykowanych osobom borykającym się z bolesnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa, zwłaszcza jego odcinka szyjnego, obfituje w różnorodne modele poduszek ortopedycznych. Szukając produktu najlepszej jakości, szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj zastosowanej w nim pianki. Dla przykładu, zyskująca pozytywne oceny wielu użytkowników, polska poduszka ortopedyczna dr Sapporo Swig została wykonana z gęstej pianki visco-elastic, która zapewnia wygodne podparcie pod głowę i szyję.

Gęsta pianka o odpowiednim poziome twardości

Kluczem do skuteczności działania każdej poduszki ortopedycznej jest rodzaj zastosowanego do jej produkcji materiału. Najlepsze modele poduszek ortopedycznych dr Sapporo Swig powstają z wysokogatunkowej pianki memory o dużej gęstości, elastycznej, ale i jednocześnie dość twardej. Pianka ugina się pod ciężarem ciała tylko w miejscu bezpośredniego nacisku. W pozostałych punktach nie ulega odkształceniu. Dzięki temu wykonana z niej oryginalna poduszka ortopedyczna dr Sapporo Swig z jednej strony dopasowuje się do anatomicznego kształtu głowy, a z drugiej zapewnia doskonałe podparcie dla szyjnego odcinak kręgosłupa. To przekłada się na duży komfort snu i ograniczenie dolegliwości bólowych związanych z istniejącymi lub tworzącymi się zwyrodnieniami. Codzienny wypoczynek na takich poduszkach pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni, zapobiega powstawaniu deformacji i stanów zapalnych, a tym samym chroni przed poważnymi dolegliwościami bólowymi teraz oraz w przyszłości.

Jaki rozmiar poduszki?

Prócz podstawowej kwestii związanej z rodzajem materiału zastosowanego do produkcji poduszki ortopedycznej, równie istotną kwestią jest wybór jej odpowiedniego rozmiaru. Dla przykładu wspomniane już wcześniej ortopedyczne poduszki marki dr Sapporo serii Swing dostępne są w dwóch podstawowych rozmiarach. Dla osób korzystających z miękkich materaców, mających nieco węższe ramiona, lepszym wyborem jest zakup mniejszej poduszki w rozmiarze M. Poduszka ortopedyczna dr Sapporo Swig w rozmiarze L to z kolei dobry wybór dla mężczyzn oraz kobiet o nieco szerszych barkach, śpiących na twardych materacach.

Jeśli szukasz dobrej jakości poduszki do spania, która ograniczy dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, stale napiętych mięśni ramion lub karku, postaw na model wykonany z gęstej pianki memory, oferującej dobrą wentylację, w rozmiarze dopasowanym do szerokości swojej obręczy barkowej i rodzaju stosowanego materaca. Jednym z najciekawszych wyborów są polskie poduszki ortopedyczne Swig od firmy dr Sapporo oraz inne model poduszek tej marki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ