Jak zmiana świadomości wpływa na codzienne nawyki?

0
805
Jak zmiana świadomości wpływa na codzienne nawyki

Nieustanny pęd cywilizacyjny prowadzi do wielu niekorzystnych zmian. Należą do nich brak czasu na życie osobiste, stres, chroniczne zmęczenie prowadzące często do wypalenia zawodowego. Jak tego uniknąć? Wielu ludzi bliżej przyjrzało się swojemu życiu zanim doszło do najgorszego. Wprowadzenie do codzienności zdrowych nawyków wpływa na całe życie czyniąc je lepszym. Co zatem można zrobić, aby było ono bardziej satysfakcjonujące? Jakie zdrowe nawyki można wprowadzić?

Uświadomienie sobie problemu

Rozwijanie kariery czy firmy wymaga wielu poświęceń. Nie tylko siebie można zaniedbać, ale również ludzi znajdujących się obok, przyjaciół, rodzinę. Niestety szybkie tempo życia nie sprzyja pogłębianiu więzi, a są one podstawą szczęścia w życiu. To głównie ich zanik sprawia, że ludzie zaczynają dostrzegać problem. Warto jednak wcześniej zbudować swoje życie osobiste i zawodowe, aby wzajemnie się dopełniały, nie czyniąc wielkich szkód dla nas samych.

Praca nad sobą

Zmiana świadomości odbywa się na wielu polach. Uświadomienie sobie problemu, z jakim się borykamy jest pierwszym krokiem w drodze do zbudowania życia, o jakim marzymy. Wprowadzenie do codziennej rutyny aktywności fizycznej, zdrowego sposobu odżywiania, dbałości o regularny głęboki sen to tylko niektóre z podstawowych filarów bardziej uważnego życia. Bardzo ważna jest również praca nad emocjami, likwidowanie traum i ograniczeń, a także stawianie długofalowych celów. Najlepiej skorzystać z porad doświadczonego w tym zakresie terapeuty i coacha. Połączenie aspektów fizycznych z psychicznymi stanowi klucz do sukcesu w procesie zmiany świadomości.

Codzienne nawyki

Wprowadzenie do życia zdrowych nawyków znacznie polepsza samopoczucie. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna być dostosowana do prowadzonego tryby życia i uprawianego sportu. Należy zadbać o spożywanie dużej ilości najlepiej organicznych warzyw i owoców, dzięki temu mamy pewność, że dostarczamy organizmowi witaminy i inne wartości w najczystszej postaci.

Zadbajmy o wypijanie dużej ilości wody, w trosce o środowisko lepiej wybrać wodę filtrowaną. Uprawiając sport jak bieganie czy ćwiczenia na siłowni, przyda się butelka Brita. Warto ją mieć zawsze przy sobie, ponieważ zapewnia nam czystą, przefiltrowaną wodę. Wystarczy dostęp do wody kranowej, którą wlewa się do butelki filtrującej.

Innym ważnym nawykiem jest dbanie o regularne wysypianie się. Każdy ma swój zegar biologiczny, dzięki któremu sprawnie funkcjonuje w ciągu dnia. Istotne jest jednak zadbanie, aby kłaść się spać wcześniej niż północ, by rano wstać rześkim nawet o wczesnej porze. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ